Infostart.hu
eur:
379.51
usd:
319.43
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Facebook/FTC Vízilabda

Faragó Tamás az FTC BL-döntőjéről: a Pro Recco ellen már nem lesz elég, ha csak a légiósok viszik a prímet

A döntő pillanatokban a szerencse ezúttal az FTC mellé állt, de különleges képesség, ha egy csapat úgy tud nyerni, hogy nem játszik jól – mondta az InfoRádióban az olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó a Novi Beograd elleni győztes BL-elődöntőről. A Nemzet Sportolója hozzátette: a pénteki finálé jó alkalom lesz arra, hogy a sztárok felszívják magukat, és demonstrálják klasszisukat.

Péntek este a Ferencváros a címvédő Pro Reccóval játszik a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai fináléjában. Az elődöntőben az olasz csapat a görög Olympiakoszt, Nyéki Balázs együttese pedig a szerb Novi Beogradot győzte le egyaránt ötméteresekkel. Az FTC 2019 után másodszor, míg a Pro Recco története során 12. alkalommal hódíthatja el a legrangosabb európai kupasorozat trófeáját.

Faragó Tamás azt mondta az InfoRádióban, hogy különleges képesség, ha egy csapat úgy tud megnyerni egy kiélezett, nagyon fontos mérkőzést, hogy nem játszik jól vagy a játékosai bizonyos periódusokban kevésbé koncentráltak. A Nemzet Sportolója szerint nem a szezon legjobb teljesítményét nyújtotta az FTC a Novi Beograd ellen, de a győzelmet sosem kell megmagyarázni. Mint fogalmazott, „a nyerés mindig nagy áldás minden csapat és minden játékos számára”, és a ferencvárosi vízilabdázók ezt most kiélvezhetik a sikerrel megvívott BL-elődöntő után. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a döntő pillanatokban a szerencse ezúttal az FTC mellé állt.

A pénteki fináléban a Pro Recco lesz az ellenfél, és Faragó Tamás a négyes döntő előtt Zalánki Gergő csapatát kiáltotta ki a nagy favoritnak. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok szerint akkor lehet esélye a zöld-fehéreknek a címvédő ellen, ha pontosan játszanak és több kulcsember is képes lesz a kreatív, sokoldalú teljesítményre. Hozzátette: csak mert a Novi Beograd ellen egyes ferencvárosi játékosok nem hozták az elvárt szintet, az még nem jelenti azt, hogy a Pro Recco ellen is ez lesz a helyzet. Úgy véli, ha ezek a játékosok főszereplővé tudnak válni a döntőben, akkor a Ferencváros is megnyerheti a BL-trófeát.

„Ehhez azonban az kell, hogy ne csak a légiósok vigyék a prímet, hanem a magyar játékosoknak is jobban oda kell tenniük magukat”

– mondta Faragó Tamás.

A korábbi szövetségi kapitány szerint a pénteki döntő végeredményétől függetlenül mindenképpen sikeresnek mondható a Ferencváros szezonja, hiszen Varga Dénesék megnyerték a Magyar Kupát, a bajnokságot veretlenül húzták be, és végül a BL-ben is bejutottak a fináléba. A Nemzet Sportolója hozzátette: ezek az eredmények és címek a Ferencváros erejét bizonyítják. Az év legfontosabb eseménye azonban az olimpia, az FTC játékoskerete pedig „szinte egyenértékű” magyar válogatottéval, így mérleget vonni csak a párizsi ötkarikás játékok után érdemes Faragó Tamás szerint.

Néhány rutinos klasszisnak a pénteki BL-döntő lehet az utolsó lehetősége arra, hogy klubszinten újra vagy akár először felérjen a legmagasabb csúcsra. Az olimpiai bajnok elmondta: itt az idő és a remek alkalom, hogy ezek a sztárok demonstrálják klasszis teljesítményüket. Azt tanácsolja nekik, hogy a végsőkig higgyenek a győzelemben, és szerinte a szurkolók, a televíziónézők is a megalkuvás nélküli győzni akarást szeretnénk látni a képernyő előtt ülve. „A vízilabda és az egyetemes sport egyik alapelve, hogy akinek nincs miből kijavítani, az nem hibázhat” – tette hozzá Faragó Tamás.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×