eur:
400.93
usd:
371.63
bux:
92303.56
2025. március 27. csütörtök Hajnalka
Szilágyi Áron (b2), miután győzött a francia Maxime Pianfetti ellen a kairói vívó-világbajnokság férfi kard egyéni döntőjében 2022. július 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Hoszam

Egy legenda "kémiája" - így működik Szilágyi Áron a kapitány szerint

A háromszoros olimpiai bajnok kardozó a döntőben 15:14-re győzött a vb-újonc francia Maxime Pianfetti ellen. Boczkó Gábor a nagy diadal hátteréről beszélt az InfoRádióban.

Szilágyi Áron a kairói vívó-világbajnoksági győzelméről Boczkó Gábor, a magyar vívóválogatott szövetségi kapitánya beszélt részletesebben az InfoRádiónak.

Szerinte hosszú nap volt, nehezített feltételek is voltak, de a sportoló ezt is nagyon profin megoldotta.

"Most már tényleg senki nem szólhat egy szót sem, mert az Európa-bajnokság, a három olimpiai egyéni arany után megvan az egyéni világbajnoki aranya is."

A szövetségi kapitány gratulált a győztesnek, aki a versenyen "nagyon odatette magát" és "megcsinálta a Grand Slamet."

Szilágyi Áron csapattársa, Szatmári András ellen győzött a nyolcaddöntőben. Boczkó Gábor szerint ez egy rendkívül nehéz asszó volt, ami a nemzetközi mezőny legyőzésével ellentétben nem ad lendületet a versenyzőnek. Szintén nehéz volt az elődöntő, ahol a grúz Bazadze a sok videovisszanézés ellenére nem tudta kizökkenteni a magyar klasszist. Várható volt, hogy a mérkőzés ilyen lesz, mert már az olimpián is voltak vitatott esetek, ahol többször előfordult videózás.

"Fegyvere ennek a grúz versenyzőnek, hogy így akarja kibillenteni az ellenfelét, hogy állandóan reklamál és cirkuszol. Áron tudott összeszedett lenni, az egy hónappal ezelőtti európa-bajnoki vereség után vissza tudott vágni" – mondta a szövetségi kapitány. "A fináléban igazi meglepetés erejével a francia Pianfetti nagy csatára kényszerítette a háromszoros olimpiai bajnokot. A fiatal versenyző kiváló formában volt, de a magyar oldalon remélték, hogy Szilágyi Áron kihozza magából a maximumot, és ellenfele napját kicsit beárnyékolja.

Rendkívül szoros nagy csatában, de végül Áron győzött. Reméljük, a csapatban is megy tovább ez a lendület."

Boczkó Gábor szerint a háromszoros olimpiai bajnoknak élete első vb-döntőjében a nyugodt összpontosítás segített, mindig a következő feladatra való koncentrálás. Amikor vív, a páston áll, és adja a tusokat, akkor kell buzdítani. A két meccs között Szilágyi Áron általában "a nyugalom szigete", ilyenkor hagyni kell koncentrálni. A szövetségi kapitány megjegyezte: a kairói világbajnokság alatt nem szeretne az érmek számán gondolkodni. Minden nap legyen jó, és legyünk eredményesek, ez a legfontosabb – mondta.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Megnyitották a kisebb szlovák-magyar határátkelőket, Szlovákiában aláírásgyűjtés kezdődött

Megnyitották a kisebb szlovák-magyar határátkelőket, Szlovákiában aláírásgyűjtés kezdődött

A szlovák rendőrség tájékoztatása szerint csütörtökre virradó éjjel ezeknél az átkelőknél is fertőtlenítő berendezéseket telepítettek. A száj- és körömfájás megbetegedés terjedésével összefüggésben azonban korlátozott forgalmi rend van érvényben mind a szlovák-magyar, mind pedig a szlovák-cseh határátkelőhelyeken, ami miatt jelentős torlódások fordulhatnak elő.

Nyugdíjkiegészítést fizet a kormány a magas infláció miatt

A szerdai kormányülésen elhangzottakról tájékoztatott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. A legkisebb településen élők számára külön döntések születtek az ülésen, ezekről külön bejelentéseket tett Gyopáros Alpár kormánybiztos. Sok újságírói kérdés irányult a miniszterelnök március 15-ei beszédére és a jegybanknál zajló vizsgálatra.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.27. csütörtök, 18:00
Gacsályi József
az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgató-helyettese
Mire készül a kormány a hazai építőiparban?

Mire készül a kormány a hazai építőiparban?

A szárnyaló évek után úgy tűnik, eljött a szűk évek időszaka a hazai építőipar, a megrendelések, a beruházások és a kivitelezések számára. De mit lehet és mit kell tennie a szektor szereplőinek azért, hogy a nehezebb éveket is sikerrel vegyék, és a következő nagy felívelési szakaszra ne összeesve, hanem megerősödve álljanak a rajtvonalnál? Hogyan lehet növelni a hatékonyságot? Milyen állami szerepvállalásra van szükség? A Portfolio Építőipar 2025 konferencián többek között erről beszéltek az ágazat szakértői.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 26. 20:21
×
×
×
×