eur:
413.99
usd:
396.55
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Mason Greenwood, a Manchester United (j) és Diego Rico, a Bournemouth játékosa az angol labdarúgó-bajnokság 2020. július 4-i mérkőzésén Manchesterben.
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Powell

Anglia: százmilliárdos téli túlélőcsomag a sportnak, de semmi az elitfutballnak

A legtöbbet a rögbi kapja, jut a netballnak és az agársportnak is, hoppon marad viszont a krikett és a profi futball.

A brit kormány 300 millió fontos (121 milliárd forintos) "téli túlélőcsomaggal" igyekszik segítséget nyújtani a pandémia miatt nehéz helyzetbe került szigetországi sportnak.

A támogatásból a legnagyobb összeget a rögbi kapja, ugyanakkor nem jut belőle a krikettnek és a labdarúgás felső osztályainak. Utóbbit illetően a kormányzat elvárása az, hogy

a férfi profi futball tartsa fenn magát.

A juttatásokból többek között a rögbi, a lóverseny, az ötödosztályú férfi és a női futballbajnokság, a motorsport, a tenisz, a netball, a kosárlabda, a jégkorong, a tollaslabda, valamint az agársport részesül.

Nigel Huddleston sportminiszter a parlamentben közölte: a klubok jelentős része tönkremegy, amennyiben valamilyen kormányzati akcióval meg nem védik őket. A pénzzel az angol sportot segítik – zömmel alacsony kamatú, rugalmas hitelek formájában –, mivel az Egyesült Királyság többi része külön költségvetésből dolgozik.

A koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások, köztük a zárt kapus lebonyolítás a legtöbb sportágban pótolhatatlan bevételkiesést jelent, ezért van szükség kormányzati beavatkozásra. Szeptemberben több mint száz sportszervezet fordult Boris Johnson miniszterelnökhöz segélyért.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×