eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Oroszország nem indulhat a Paralimpián

A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) nem engedélyezi Oroszország részvételét a phjoncshangi téli paralimpián, orosz sportolók semleges versenyzőként állhatnak rajthoz.

Az IPC hétfői döntésével továbbra is fenntartja az Orosz Paralimpiai Bizottság (RPC) felfüggesztését, ugyanakkor elismerve a doppingolás visszaszorítása érdekében megtett orosz lépéseket, engedélyezi, hogy azok a versenyzők, akik a szigorú feltételeknek megfelelnek, "semleges paralimpiai sportoló" megnevezéssel részt vehessenek a phjongcshangi téli paralimpián. Mintegy 30-35 orosz sportoló indulása várható öt sportágban, sílövészetben, alpesi síben, sífutásban, hódeszkában és kerekesszékes curlingben.

Az IPC vezető testülete azután foglalt ismételten állást, majd jelentette be döntését sajtótájékoztatón hétfőn, hogy kézhez kapta az oroszországi fejlemények követésével megbízott testület legfrissebb jelentését.

Az ügy hátterében az orosz doppingbotrány áll, amelynek következtében Oroszország a február 9-én kezdődő téli ötkarikás játékokon sem vehet részt, csak semleges indulókkal, egyéni elbírálás alapján.

Az orosz sportolók egyáltalán nem indulhattak a 2016-os riói nyári paralimpián.

Andrew Parsons, az IPC elnöke úgy fogalmazott: "számos tényező vizsgálata" alapján jutottak el oda, hogy semleges színekben engedélyezik orosz paralimpikonok dél-koreai versenyzését.

"Bár az RPC felfüggesztése érvényben marad, (Oroszországban) jelentős előrelépés történt, és ezt el kellett ismernünk. Az orosz parasportolókat most már rendszeresen ellenőrzik, azok közé tartoznak, akiket a legtöbbször vizsgálnak" - mondta, hozzátéve, hogy a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség felügyeletével már nagyobb a bizalom az oroszországi doppingellenőrző rendszer működését illetően.

A phjongcshangi téli paralimpiát március 8. és 18. között rendezik.

A 2016 decemberében nyilvánosságra hozott második McLaren-jelentés - a Richard McLaren kanadai jogászprofesszor által vezetett független bizottság összegzése - szerint több mint ezer orosz sportoló, nyári és téli olimpikon, valamint paralimpikon vált érintetté az állami szinten támogatott doppingolásban.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×