Infostart.hu
eur:
375.11
usd:
319.91
bux:
132888.2
2026. április 11. szombat Leó, Szaniszló
Bús Balázs, a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke a Petőfi Sándor-emlékévről tartott sajtótájékoztatón az Emberi Erőforrások Minisztériumának Tükörtermében 2021. június 1-jén.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Bús Balázs: egyedi arculattal és önálló koncepcióval rendelkező fesztiválokat támogat az NKA

Megjelent az idei kulturális fesztiválok támogatására szóló felhívás. A Nemzeti Kulturális Alap Kollégiumának pályázatát 200 millió forint keretösszeggel írták ki, a beadási határidő június 27. Bús Balázs a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke az InfoRádióban azt mondta, hogy a mostani kerettel ötven és száz közötti rendezvény valósulhat meg a Kárpát-medencében

A Nemzeti Kulturális Alap kollégiumai az év elején megújultak. Áprilisra állt fel az összes intézmény, megújult a fesztiválkollégium is: megalakult a Közösségi Programok és Fesztiválok Kollégiuma Borsa Kata vezetésével, amely kiírta a 2025-ös évre a fesztiválpályázatot – tájékoztatta az InfoRádiót a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke. Bús Balázs felidézte, hogy tavaly év végén már 700 millió forintot kaptak a fesztiválok.

A kisebb fesztiválok között most 200 millió forintot osztanak szét. Az igényelhető támogatás pályázatonként maximum 10 millió forint. A jövőben az a cél, hogy a fesztiválszervezők minél hamarabb megtudják, hogy mekkora támogatást kapnak a Nemzeti Kulturális Alaptól, ezért

2026-ra és 2027-re is előzetes kötelezettséget vállalnak a fesztiválok támogatására.

Bús Balázs ígérete szerint szeptember körül ki fogják kiírni a jövő évi pályázatokat.

A pályázat a Kárpát-medencében megvalósuló kulturális fesztiválokat érinti, a magyar és a határon túli fesztiválokat támogatja majd a kollégium. Az alelnök kiemelte, hogy településnapokat, gasztronómiai fesztiválokat, sportrendezvényeket nem támogat a mostani kiírásban az NKA. A pályázat főbb feltételei Bús Balázs ismertetése szerint, hogy a fesztivál időtartama legalább három egymást követő nap legyen, programkínálata napi több programot tartalmazzon, a rendezvény költségvetése Magyarország területén megvalósuló esetén legalább 7,5 millió, határon túli fesztivál esetén legalább 5 millió forint legyen. Fontos szempont még, hogy önálló koncepcióval és egyedi arculattal rendelkeznek és rendszeres időközönként, ismétlődően megrendezésre kerüljenek.

Az alelnök számítása szerint idén 50 és 100 közötti rendezvény kaphat támogatást az alaptól. Tavaly év végén a 83 pályázóból 69-et fogadtak el, akkor nagyjából a keretösszeg duplájára lett volna igény. A 2024-es források 63 százaléka vidéki fesztiválok szervezéséhez, 27 százaléka határon túli rendezvényeknek és mindössze 8-9 százaléka jutott a budapesti programoknak.

A részletes pályázati feltételek az NKA honlapján érhető el.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz kampányzáróján: olyan győzelmet aratunk, amivel mindenkit meglepünk vasárnap

Orbán Viktor a Fidesz kampányzáróján: olyan győzelmet aratunk, amivel mindenkit meglepünk vasárnap

A Fidesz Budapesten, a Szentháromság téren tartotta kampányzáró rendezvényét, amelyen többek között Lázár János, Szijjártó Péter és Orbán Viktor is felszólalt. Orbán Viktor hangsúlyozta: a választási kampánynak nem most, hanem vasárnap este 7 órakor lesz vége. A magyar nemzet legfontosabb célkitűzése a háborúból való kimaradás, és ehhez hárommillió szavazatra, és nemzeti egységre van szükség – mondta, hozzátéve: nincs kampánycsend, tegyék azt, amit ő: keljenek korán, menjenek el gyorsan szavazni, aztán pedig mozgósítani.

Ukrajnában leállt a harc, Irán és Amerika tárgyal, békefény Rómában: egy pillanatra most a békében reménykedik a világ

Hivatalosan életbe lépett a tűzszünet az ukrajnai fronton az ortodox húsvét alkalmából, miközben Pakisztánban tárgyal a békéről az Egyesült Államok és Irán. A XIV. Leó pápa vezette békevirrasztáson békefényt gyújtottak meg Rómában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Elkezdődtek a béketárgyalások, Irán erősítést kaphat - Híreink a közel-keleti háborúról szombaton

Elkezdődtek a béketárgyalások, Irán erősítést kaphat - Híreink a közel-keleti háborúról szombaton

Megérkezett Pakisztánba az amerikai és az iráni békedelegáció is, nemzetközi források szerint már el is kezdődtek a tárgyalások. Teherán közben köti az ebet a karóhoz: azt mondják, addig nem ülnek az asztalhoz, amíg nincs tűzszünet a libanoni fronton. A Hormuzi-szoroson közben lassan megindult a teherforgalom, de egyelőre csak Iránhoz és Kínához köthető hajók mennek át. Szombat estére, több mint 12 órányi tárgyalás után sem közöltek a delegációk konkrét eredményeket. A helyszínen jelen lévő nemzetközi lapok tudósítói szerint több ponton is vitában vannak a tárgyaló felek és éles hangulatváltás jellemzi az egyeztetést. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború, béketárgyalások szombati fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×