Infostart.hu
eur:
353.84
usd:
309.92
bux:
142977
2026. július 6. hétfő Csaba
Horváth Lajos Ottó Prospero szerepében William Shakespeare A vihar című komédiájának próbáján a Nemzeti Színház nagyszínpadán 2019. december 19-én. A színdarabot december 20-án mutatják be Andrzej Bubien rendezésében.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Maradandók Horváth Lajos Ottó sérülései, egyik kezét soha többé nem fogja tudni behajlítani

A Nemzeti Színház volt színművészének megroncsolódott a jobb keze, eltört a lába és a válla, valamint a térde és a lábfeje is súlyosan megsérült a tavaly novemberi balesetben.

A Nemzeti Színházban tavaly novemberben balesetet szenvedett Horváth Lajos Ottó és ügyvédjei igazságügyi orvos-szakvélemény elkészítését kérték, amely megállapította, hogy a színművész olyan súlyos sérüléseket szenvedett, amelyek maradandó fogyatékosságot eredményeztek – írja a Blikk.

A lap úgy értesült, a szakvélemény szerint a színész jobb keze annyira megroncsolódott, hogy Horváth Lajos Ottó

soha többé nem fogja tudni behajlítani a kezét,

illetve a szorítóereje is jelentősen csökkent. A többméteres zuhanás után eltört a lába és a válla is, a térde és a lábfeje pedig súlyosan megsérült.

A Jászai Mari-díjas színművész ügyvédje, Borbély Zoltán azt mondta, a rendőrség is készít egy kiegészítő szakvéleményt, amely megítélése szerint bizonyára megerősíti az orvosi szakvéleményt. Hozzátette:

továbbra sincs megállapodás a felek között a kártérítést illetően, de „a békés megegyezésen dolgoznak”.

Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia tavaly novemberben a Nemzeti Színház Rómeó és Júlia-előadásán szenvedett balesetet, a színészeket még aznap megműtötték. A történtek után a színház vezérigazgatója, az előadás rendezője, Vidnyánszky Attila bejelentette lemondását, amit azonban Csák János akkori innovációs és kulturális miniszter nem fogadott el.

Címlapról ajánljuk
38 település került kritikus helyzetbe: alig bírta a vízhálózat a hőséget

38 település került kritikus helyzetbe: alig bírta a vízhálózat a hőséget

Az elmúlt évek legnagyobb vízigényét kellett kezelnie a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt.-nek a múlt héten tapasztalt rendkívüli hőségben. A legjelentősebb problémák Szadán és Solymáron jelentkeztek. A cég vezérigazgatója az InfoRádióban elmondta, az elmúlt években több szükséges hálózatfejlesztés és kapacitásbővítő beruházás is elmaradt.

Vitézy Dávid öt hazugsággal vádolta a volt kormányt – itt vannak a reakciók

Az építési és beruházási miniszter az uniós források hazahozataláról beszélt az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt, erre válaszoltak a pártok.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×