A Diótörő Fesztivált még az Operaházhoz találták ki 2011-ben, és az akkor készített hangulatos, behavazott díszletházikókat díszítették fel most is fényfüzérekkel, állítottak egy hatalmas karácsonyfát, és a fesztiválon eladott forralt bor, tea, perec árából jelentős összeget kap az Ökumenikus Segélyszervezet – tudta meg az InfoRádió Ókovács Szilvesztertől, a Magyar Állami Operaház főigazgatójától.
Beszélt arról is, hogy az Erkel Színház előtt minden este a bejárat melletti pódiumon váltják egymást az amatőr énekkarok, így minden egyes Diótörő- vagy Bohémélet-előadás előtt este egy kis plusz zenei élményt kapnak a látogatók.
A színházban is rendkívüli élmény várja a nézőket, mert ez a hetvenedik szezonja a Diótörőnek, a különleges évre tekintettel pedig minden korábbinál több, harminc előadás szerepel a műsorban, még vízkeresztkor is műsoron lesz. "Nem lehet annyit játszani, hogy elég legyen" – mondta a főigazgató.
A Diótörőből lesznek jótékonysági előadások is, ugyanakkor a családok érdeklődését jelentősen apaszthatja, hogy
a jegyek többsége 15 és 19 ezer forint körüli áron érhető el,
miközben a decemberben szintén játszott Bohéméletre vagy a Messiás bemutatójára a legdrágább jegy is csak 7900 forint.
"Azzal, hogy a jegyeinket a nézőink, köztük rengeteg külföldi, ennyiért megvásárolják, a magyar állam intézményét segítik. Az Operaház bezárásával csaknem hárommilliárd forintbevételtől estünk el, és ezt senki sem pótolta. Nekünk a talpon maradás érdekében a bevételeket maximalizálni kell, ugyanakkor számos matinéelőadás van a harminc között, és ott nem ezek az árak, hanem a töredékébe kerül a jegy" – érvelt Ókovács Szilveszter, és hozzátette, az esti előadásokon is több száz jegy van, amely 4000 forintba kerül. A helyzet pikantériája, hogy
a külföldieknek még ez is meghökkentően olcsó, az 50 euró körüli árnál még gyanakodnak is, ez az a Diótörő-e.
"A másik kedvező lehetőség a karitatív előadások rendszere, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat és a Nagycsaládosok Országos Egyesülete is külön elbírálás alá esik, de emellett szükségünk van a bevételre, mert különben a költségvetésnek kellene minket táplálni, és az is a közös pénztárcát szűkítené" – mondta.