eur:
403.18
usd:
350.74
bux:
97441.89
2025. június 20. péntek Rafael
J. D. Vance amerikai alelnök beszédet mond a müncheni nemzetközi biztonságpolitikai konferencián 2025. február 14-én. A 61. alkalommal megrendezett biztonságpolitikai tanácskozás február 16-án zárul.
Nyitókép: MTI/EPA/Ronald Wittek

Az amerikai alelnöknek adta a kilincset a Vatikánban Volodimir Zelenszkij

James David Vance amerikai alelnököt fogadta XIV. Leó pápa hétfő reggel. A vatikáni találkozókon aktuális nemzetközi kérdések szerepeltek napirenden - közölte a Szentszék.

A pápa és az amerikai alelnök közötti megbeszélés háromnegyed óráig tartott.

Azt követően James David Vance-t a vatikáni külügyminiszterként tevékenykedő Paul Richard Gallagher érsek is fogadta.

Az utóbbi megbeszélésről kiadott közlemény szerint a humanitárius és nemzetközi jog tiszteletben tartását szorgalmazták a konfliktusok sújtotta térségekben, valamint a konfliktusokban részt vevő felek közötti tárgyalásos megoldást.

Szó volt a Vatikán és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolatokról, az egyház és az állam együttműködéséről, az egyház életére vonatkozó más kérdésekről és a vallásszabadságról.

James David Vance a Vatikánból az amerikai nagykövetségre ment tovább, ahol az amerikai sajtóval találkozott.

Az alelnök az új katolikus egyházfő beiktatási szertartására érkezett Rómába. Szombaton Pietro Parolin szentszéki államtitkárral, Gallegherrel és Matteo Zuppival, az orosz-ukrán békeközvetítéssel megbízott bíborossal egyeztetett a Vatikánban. A találkozón Marco Rubio amerikai külügyminiszter is részt vett.

XIV. Leó pápa vasárnap Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt is fogadta magánmeghallgatáson.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.20. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Irán legfőbb vezére is célponttá válhat, Amerika bármelyik pillanatban támadhat – Percről percre az Irán-Izrael háborúról csütörtökön

Irán legfőbb vezére is célponttá válhat, Amerika bármelyik pillanatban támadhat – Percről percre az Irán-Izrael háborúról csütörtökön

Tovább folytatja egymás támadását Izrael és Irán. Ali Hámenei ajatollah, a perzsa állam legfőbb vezetője szerdai beszédében azt mondta, Teherán nem fogja megadni magát. Amerikai források szerint Donald Trump elnök már megvizsgálta a támadási terveket, de egyelőre vár, és meg akarja nézni, hogy Irán visszalép-e nukleáris programjától. Reggel súlyos rakétacsapás érte Izraelt: legalább 40 sérültje van az incidensnek, melyre reagálva Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök kilátásba helyezte az ajatollah elleni támadást is. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×