Infostart.hu
eur:
383.66
usd:
329.75
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
military soldier in handcuffs, hands behind his back, on a dark background. Concept: war criminal, prisoner of war, tribunal. a prisoner of war under interrogation.
Nyitókép: Diy13/Getty Images

Lesújtó vallomást tett az egyik elfogott, orosz oldalon harcoló kínai katona

Nem vet túl jó fényt az orosz hadseregre, amit a hadifogságba esett kínai zsoldos mondott az SzBU-nak.

Mit arról korábban az Infostart is beszámolt, az ukrán erők elfogtak két, az oroszok oldalán harcoló kínai állampolgárt. A katonák vallomásából kiderült, hogy jóval többen is lehetnek, mint amennyit eleinte feltételeztek. Arról is beszéltek, hogy hogyan kötöttek ki az oroszok sorai között, távol a hazájuktól.

Csütörtök este új vallatási videót tett közzé Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az egyik foglyul ejtett kínai katonáról - írja a The Kyiv Independet híradása nyomán a Portfolio.

A videóban a hadifogoly azt mondja, inkább Kínába szeretne visszatérni, nem Oroszországba. Az SzBU kihallgatóinak arról is beszélt, hogy az egységét egy orosz tiszt vezette, és egy fából készült óvóhelyen bújtak el. Azonban egy dróntámadásban megrongálódott a fegyvere.

A kínai állampolgárságú férfi elmondta, Ukrajnában jobb ellátást kap, mint amilyet az orosz seregben kapott, illetve jobban bánnak vele, nagyobb biztonságban érzi magát.

Az ukrán hírszerzés szerint legalább 163 kínai állampolgár szolgál az orosz haderőben.

Címlapról ajánljuk
Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Donald Trump amerikai elnök azzal fenyegette meg Spanyolországot, hogy megszakít velük minden kereskedelmi kapcsolatot, mert az ország nem engedte az amerikai légierőnek, hogy a bázisait használja az Irán elleni művelethez. Nagy-Britannia sem hagyta, hogy a támadáshoz igénybe vegyék az Indiai-óceánon található támaszpontját. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője világított rá a helyzet hátterére.

Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

A Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését – közölte a magyar külügyi tárca.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×