A kínai diplomácia vezetője azt is közölte, hogy készek együttműködni Magyarországgal a Magyarország-Szerbia vasútvonal sikeres megépítése érdekében.
A járműgyártásról szólva azt hangoztatta, hogy Kína elkötelezett a zöld, alacsony szén-dioxid-kibocsátású és fenntartható fejlődés útja mellett, ami összhangban van az EU fejlesztési irányával. Majd hozzátette még, hogy a feldolgozóipar fejlődése is a tisztességes versenytől, nem pedig a protekcionizmustól függ.
Vang azt is elmondta: reméli, hogy a magyar a fél
továbbra is arra fogja ösztönözni az Európai Uniót, hogy pozitívabb és nyitottabb együttműködési politikát folytasson Pekinggel,
valamint együttműködik Kínával a többoldalú együttműködés tényleges érvényesülésének érdekében, megvédi az ENSZ-központú nemzetközi rendszert, és elősegíti a Kína-EU kapcsolatok szilárd és stabil fejlődését.
A telefonbeszélgetés során mindketten egyetértettek abban, hogy az Európai Unió és Kína együttműködését fejleszteni kell, mert a leépítés hátrányos lenne Európának. Szijjártó Péter megköszönte kínai kollégájának országa erőfeszítéseit is a béke megteremtéséért Ukrajnában.
(Címképünkön Vang Ji és Szijjártó Péter, a kínai külügyminiszter budapesti látogatása idején.)