eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Várakozó utasok az amszterdami Schiphol repülőtér indulási oldalán 2022. április 23-án, a KLM holland légitársaság dolgozóinak sztrájkja idején. A munkabeszüntetést azt követően kezdték meg, hogy értesültek a légitársaság azon tervéről, hogy a dolgozóinak munkája egy részét egy független szolgáltató céghez szeretné kiszervezni.
Nyitókép: MTI/EPA/ANP/Ramon van Flymen

Hatalmas káosz és járattörlések várhatók a német repülőtereken

A Lufthansa légitársaság teljes földi személyzete szünteti be a munkát szerdán a németországi repülőtereken. Előzetes becslések szerint a társaság a munkabeszüntetés miatt mintegy ezer járat törlésére kényszerül, köztük vannak nemzetközi járatok is. A sztrájk legkevesebb 130 ezer utast érinthet.

A Lufthansa földi kiszolgáló személyzete a szakszervezet felhívására figyelmeztető sztrájkot tart, a légitársaság utasainak járattörlésekre, késésekre és hosszú várakozásokra kell felkészülniük.

A sztrájkot a ver.di (Vereinte Dienstleistungsgewerkschaft) szakszervezet hirdette meg a Németországban foglalkoztatott mintegy 20 ezer alkalmazottat érintő, egyelőre eredménytelen bértárgyalásokkal összefüggésben .

A ver.di 9,5 százalékos béremelést követel.

A munkavállalók túlterheltsége, a magas infláció miatt a három éven át tartó bérstop után indokolt lenne a jelentős béremelés – nyilatkozta Christine Behle főtárgyaló, a ver.di alelnöke.

A földi kiszolgáló személyzet Frankfurt, Düsseldorf, Köln, Hamburg, München, Berlin, Bréma, Hannover, Stuttgart és Köln repülőterein teszi le a munkát.

A Lufthansa közlése szerint mindenekelőtt a két legnagyobb, egyben nemzetközi csomópontnak számító müncheni, illetve a frankfurti repülőtereken várható a legtöbb járattörlés.

A német repülőtereken hetek óta súlyos a hiány az induló, illetve érkező személyzet létszámában. Ennek elsődleges oka a koronavírus-járvány volt. Mindez pedig a nyári időszakban azzal párosult, hogy a járvány után rendkívüli módon megnőtt mind az országon belül, mind a külfökdre utazók száma.

A komány a repülőtéri válsághelyzet nyomán a közelmúltban arról döntött, hogy a földi személyzet hiányát külföldi vendégmunkásokkal, elsősorban törökökkel kívánnak enyhíteni.

Érkezésük azonban csak augusztusra várható.

Az utasok az elmúlt hetekben lassan "hozzászoktak" a rendkívüli várakozásokhoz. A legtöbben a járat indulása előtt már órákkal megjelennek a repülőtereken.

A figyelmeztető sztrájk a tervek szerint szerdán hajnali 3.45-kor kezdődik és csütörtök reggel 6 óráig tart.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×