A technikai támogatás a bejelentés szerint segíteni fogja a tagállamokat abban, hogy a közös európai törekvések elérése érdekében meghatározzák és végrehajtsák a legjobb szakpolitikai reformokat és beruházásokat olyan területeken, mint az energiaellátás diverzifikálása, a megújuló energiára való átállás felgyorsítása és az energiahatékonyság növelése.
Emlékeztettek: az Ukrajna elleni orosz agressziót követően az Európai Bizottság felhívást tett közzé, amelyben felkérte a tagállamokat, hogy jelezzék igényüket a technikai támogatás iránt.
A testület értékelte és jóváhagyta a tagállamok által benyújtott valamennyi kérelmet. A támogatás az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól való függés fokozatos megszüntetése mellett középtávon hozzá fog járulni az ársokkok enyhítéséhez, egyebek között azáltal, hogy felgyorsítja az EU zöld átállását, miközben figyelembe veszi az interregionális és a határokon átnyúló dimenziókat is - közölték.
Az uniós támogatást Magyarország mellett Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Észtország, Finnország, Görögország, Horvátország, Írország, Lengyelország, Spanyolország, Olaszország, Portugália, Románia, Szlovákia és Szlovénia kapja.