Infostart.hu
eur:
351.87
usd:
307.11
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina

Utakat, házakat mosott el a víz Bulgáriában is

Heves esőzések okoznak komoly károkat Bulgária déli részén a mezőgazdaságban, az infrastruktúrában és épületekben.

A helyi állami műsorszolgáltató beszámolója szerint a megáradt folyók utakat és házakat mostak el. Szadovo régióban nagy károk keletkeztek a veteményesekben is. Számos területen szükséghelyzetet hirdettek, de halálos áldozatokról vagy sérültekről egyelőre nem érkeztek jelentések.

A hatóságok másodfokú, narancsszínű figyelmeztetést adtak ki az ország néhány területére, mert további esőkre és heves szélviharokra lehet számítani az elkövetkező napokban.

A napokban Romániában is hasonló pusztítást végzett a hirtelen lezúduló eső.

A legsúlyosabb gondokat a moldvai Bákó megyéből jelentették, ahol több száz házat és udvart öntött el, és hét parkoló autót sodort el a víz.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×