eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin

Bezár a Fülöp-szigetek repülőgépgyára, mert egyetlen repülőgépet sem gyártott

Felszámolják a Fülöp-szigeteki repülőgépgyártás megteremtésére hívatott állami vállalatot, mert fennállásának 45 éve alatt egyetlen használható repülőgépet sem produkált.

A Philippines Aerospace Development Company (PADC) felszámolását Carlos Dominguez pénzügyminiszter jelentette be csütörtökön.

A miniszter hangoztatta, a vállalatot 1973-ban azzal a céllal alapították, hogy "mindenféle légi járműveket tervezzen, szereljen össze, gyártson és árusítson", ebbéli kötelezettségének azonban nem tett eleget.

A PADC az 1980-as években előállt ugyan az első és mindezidáig egyetlen Fülöp-szigeteki repülőgép, a PADC Defiant 300 könnyű légi jármű fa és üvegszálas prototípusával, az 1987-es próbarepülést azonban nem követte gyártás pénzhiány miatt.

A repülőgépgyártó vállalat bemutatta egy helikopter prototípusát is, de ebből sem lett semmi, mert egyrészt a PADC Hummingbirdöt az Eurocopter MBB Bo 105 lekoppintásának tartották, másfelől a projektet pedig még így is túlságosan költségesnek és elhúzódónak ítélték.

A pénzügyminiszter szerint a PADC felszámolása része Rodrigo Duterte elnök azon tervének, hogy kevesebb mint 90-re csökkentsék az állami vállalatok számát a Fülöp-szigeteken.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×