Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 7. vasárnap Róbert
Nyitókép: Orbán Viktor/Facebook

Orbán Viktor az Audi-gyárból üzent Brüsszelnek: "adják vissza a gyárak és a fogyasztók szabadságát!"

A győri gyárban azt ünnepelték, hogy megkezdődött az Audi új Q3-as modelljének gyártása. Az eseményre meghívták Orbán Viktor miniszterelnököt, aki megköszönte, hogy a rendszerváltozás után ez a német márka volt az első, amely bízott és hitt a tervgazdálkodást maga mögött hagyó Magyarországban.

Előre írt beszédét részben megváltoztatva szólalt fel közönsége előtt Orbán Viktor miniszterelnök a győri Audi-gyárban, ahol az új Q3-as gyártását köszöntve állt mikrofon elé.

"Bármikor tárgyalok külföldi befektetőkkel, azt mondják, döntő szempont az itteni munkások elkötelezettsége" - fogalmazott a kormányfő, aki a magyar mérnökök tudását is kiemelte.

Szavai szerint az Audi nemcsak egy autógyár, hanem "szívügy". Felidézte, amikor 35 éve még kétséges volt, hogy Magyarország be tud-e kapcsolódni a tervgazdálkodás utáni rendszerekbe, az ember "megjegyezte az elsőt".

"Az Audi volt az első, amely hitt bennünk, és mondta, hogy jön. Ez speciális elkötelezettséget is jelent. Szeretném, ha tudnák, hogy a magyar kormányra mindig számíthatnak a jövőben is" - tette hozzá.

Súlyos kihívások: háború, energia, Brüsszel, Kína

Ezek után arról beszélt, hogy a magyar autóipar világszínvonalon is versenyképes, dolgozóik ezért világviszonylatban is versenyképességesek, 160 ezer magyar család kenyere múlik ezen az iparágon. De nem szabad elhallgatni a kihívásokat, amelyek a német gyártókat keményen érintik. Autópari szereplőnek lenni élesebb verseny, mint a politikusoké, "egy verseny, amelyet meg lehet nyerni és el lehet veszíteni".

Súlyos kihívások előtt áll szerinte az európai autóipar:

  • háború van, amely felveti az energiaárakat,
  • Brüsszel, amelyet "sajnos nem autógyári vezetők irányítanak",
  • és Kína mint új versenytárs.

"Ilyen kihívások közepette nehezen lehet talpon maradni és megőrizni a pozíciókat" szerinte, de az olyan modellek, mint a Q3 előállítása, nagy reményekkel kecsegtetnek.

Sürgette, hogy Európa ne vágja maga alatt a fát, hanem részei "dolgozzanak össze", ne szabják meg Brüsszelben az embereknek, hogy mit vásároljanak, "fel kell szabadítani az uniót a bürokratikus elnyomás alól".

"Ha nem tudjuk felszabadítani az autógyárakat a bürokratikus elnyomás alól, lemaradnak. Üzenjük Brüsszelnek, adják vissza a gyártók és a fogyasztók szabadságát. Ha nem adják vissza, nem tudjuk megőrizni a gyárainkat" - figyelmeztetett.

De ezúttal ünnepelni jöttek: a világszínvonalat, a jövőt, a jövedelmet és a családok biztonságát. "Itt a bizonyíték, hogy mi mindenre vagyunk képesek" - zárta gondolatait, majd gratulált az Audinak és sok sikert kívánt.

Címlapról ajánljuk
Mik meg nem történtek! Ezért nem vett részt Magyarország a futball vb-n
Foci-vb 2026 – történelem

Mik meg nem történtek! Ezért nem vett részt Magyarország a futball vb-n

A csütörtökön kezdődő észak- és közép-amerikai labdarúgó-világbajnokság előtt az Infostart felidéz néhány különleges epizódot a tornák történetéből. Nem elsősorban olyanokat, amelyek az eredményekhez, a pályán történt eseményekhez kapcsolódnak, inkább olyanokat, amelyek mégis jellemzőek és emlékezetesek. Először a világbajnokság születését, illetve a magyarok távolmaradását járjuk körbe.

Toroczkai László beleszállt Magyar Péterbe, a kormányfő neki is válaszolt

Az ellenzéki pártvezetőnek több baja is van Magyar Péter viselkedésével, megszólalásaival a migránspaktum elleni tüntetés kapcsán, az egyik, hogy közvetetten elszólta magát az uniós pénzek ügyében, a másik, hogy manipulálta Facebook-videóját. Közlésére Magyar Péter válaszolt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×