eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay

Nemzetközi forintkötvényt bocsátott ki a beruházási bank

A kötvények 2,25 százalékos éves kamatozása 101 bázispontos részvénykibocsátási felárat jelent a magyar államkötvényekkel szemben.

A Nemzetközi Beruházási Bank (NBB) 15 milliárd forintos (41,6 millió eurós) forintban denominált hároméves lejáratú kötvényt bocsátott ki a dublini tőzsdén márciusban bejegyzett középlejáratú banki kötvény (kbk) programjában - közölte a bank hétfőn. A kibocsátás vezető kezelője az UniCredit AG volt.

A deviza-diverzifikációt célzó programban a román lejben és cseh koronában végrehajtott korábbi kibocsátások után ez volt a harmadik tranzakció. A kötvényeket 11 befektető vásárolta meg, 7 magyar - bankok, vállalatok és vagyonkezelők -, 2 német és 2 cseh.

A kötvények 2,25 százalékos éves kamatozása 101 bázispontos részvénykibocsátási felárat jelent a magyar államkötvényekkel szemben - közölte a kibocsátó és hozzátette: ez rendkívül versenyképes, 0,81 százalékos fix kamatozású swap utáni árfolyamot jelent az NBB számára, ami a hosszú távú finanszírozási eszközök terén idén az eddigi legalacsonyabb árfolyam.

A magyar forintpiacon összesen több mint 60 milliárd forint értékben bocsátott ki kötvényt, ami mind belföldön, mind nemzetközi szinten bizonyítja az NBB helyi pénznemekben denominált kötvényei iránt megjelenő piaci keresletet, valamint igazolja a bank iránti erős bizalmat. A legutóbbi forintügylet egyértelműen mutatja az utat a járvány előtti finanszírozási költségszintek elérése felé - fogalmaz közleményében a bank. A Fitch "A-" minősítése a közelmúltban tovább javította az intézmény által képviselt márka hírnevét, és ez azonnal meg is mutatkozott a kötvényeik iránti fokozott érdeklődésben - jegyezte meg Nyikolaj Koszov, az NBB igazgatótanácsának elnöke.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×