eur:
411.91
usd:
393.6
bux:
79834.64
2024. november 25. hétfő Katalin
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke előadást tart az EU fejlesztési források felhasználása címmel megrendezett konferencián a fővárosi Premier Kultcaféban 2016. november 24-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Parragh László: nem lesz olyan iparág, amelyet ne érne el a vírus

Társadalmi kármegosztásra van szükség a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint. Parragh László az InfoRádiónak azt mondta, hogy a gazdasági élet valamennyi szereplőjének osztoznia kell a járvány miatt várható válság okozta terheken. Álláspontja szerint itt lenne az ideje annak, hogy az élelmiszerboltokon kívül bezárjon minden üzlet

Parragh László szerint azt mindenki látja, hogy a fő baj a személyes érintkezés, a kézfogás, az egy légtérben tartózkodás - ezt kell valahogy túlélni.

"A félmegoldás ez a 3-ig nyitva vagyunk, de ebben minden étterem és vendéglátóhely tönkremegy, reménytelen helyzetbe kerül. Ezért szerintünk ezt tovább kell vinni, nem lesz más lehetőségünk" - mondta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az InfoRádióban.

A taxisok kata-fizetési moratóriumának esetleges más iparágakra való kiterjesztésének szükségességével kapcsolatban elmondta, hogy meglátásuk szerint

a turizmushoz kapcsolódó iparágak mindegyike nagyjából csődben van: a szállítmányozás, szálláskiadás, vendéglátás, és "szélsőségesen még az örömlányok is".

"Ebben a helyzetben szerintem nem tehetünk mást, mint azt, hogy felmentést adunk ennek az iparágnak, abban reménykedve, hogy mielőbb helyreáll majd, és újra működőképes lesz" - mondta Parragh László. Szerinte nem lesz olyan iparág, amelyet ne érne el a vírus hatása, a kérdés csak az, hogy mikor éri el a válság. Az azzal kapcsolatos felvetésre, hogy ha valaki önként bejelenti a hatóságnak, hogy nem tudja fizetni a katát, vagy az egyéb adókat, az elnök azt mondta:

"Szerintem itt egy társadalmi kármegosztás kell.

Senki ne higgye azt, hogy ezt a költségvetés elbírja, senki ne higgye azt, hogy a munkaadó kibírja, miként azt se, hogy a munkavállaló.

Szerintem itt egy aszimmetrikus tehervállalás kell, hogy jöjjön, ahol mindenkinek ki kell vennie a részét - jelentette ki Parragh László.

Szerinte jobb, ha belátjuk ezt, mintsem, hogy kikényszeríti az élet. Elmondása szerint a kármegosztásban az államnak, az önkormányzatoknak, a munkaadóknak és a munkavállalóknak egyaránt részt kell majd vállalniuk.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Menesztettek egy vezető orosz tábornokot, nagy kéréssel fordult Zelenszkij a Nyugathoz – Háborús híreink hétfőn

Menesztettek egy vezető orosz tábornokot, nagy kéréssel fordult Zelenszkij a Nyugathoz – Háborús híreink hétfőn

Az orosz hadsereg vezetésében jelentős változások történtek az ukrajnai fronton: a hírek szerint egy magas rangú tábornokot eltávolítottak pozíciójából, miután félrevezető jelentéseket adott a harcok alakulásáról. Az orosz média és háborús bloggerek beszámolói szerint Gennagyij Anascsin vezérezredest, a déli csoportosulás parancsnokát váltották le tisztségéből. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap esti videóüzenetében hatékonyabb légvédelmi rendszereket kért szövetségeseitől. Megjegyezte, már elemzik az Ukrajnára néhány napja kilőtt Oresnyik orosz rakétát. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×