eur:
414
usd:
396.55
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
A Tisza alacsony vízállása miatt kialakult homokpad a kiskörei vízlépcsőnél 2019. augusztus 29-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Valamire majd biztosan jó lesz a mostani eső

Arra a vízügy szerint biztosan nem, hogy a magyarországi folyók vízszintjét megemelje, ahhoz másra van szükség.

A magyarországi esők nincsenek nagy befolyással a folyók vízhozamára, de a vízgyűjtő területeken is csapadékos időszak várható, így véget ér az őszi kisvizes időszak - közölte az InfoRádióval Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője.

"Hidrológiai szempontból

mindig az október vége, november eleje a legkisvizesebb időszak,

megszokott, hogy ilyenkor alacsony a vízállás. Tavaly például októberben mindenütt megdőlt a Dunán a valaha mért legkisebb vízszint rekordja. Ettől idén nem tartottunk, bár alacsony a vízszint a Dunán és a Tiszán is" - fejtette ki a szóvivő.

Ezekben a napokban több eső esik a szokásosnál, felmerül hát a kérdés, elmozdulnak-e a vízszintek felfelé.

"Mindig hangsúlyozzuk, hogy nem az a fontos, itt Magyarországon mennyi eső esik, hiszen mindössze két folyónk van, aminek Magyarországon van a vízgyűjtője, a Zala és a Zagyva. A nagy folyók vízgyűjtője mind külföldön van, így a Dunáé, a Tiszáé, a Dráváé és a Muráé is. Tehát nekünk az számít, hogy külföldön mennyi eső esik" - foglalta össze.

Ami pedig a prognózisokból következik: a Dunán a következő napokban jelentős változás nem lesz a vízszintben. Kisebb emelkedés várható a Tisza felsőbb szakaszán, de mivel a mellékfolyókban is nagyon kevés a víz, Siklós Gabriella szerint hiába esik a következő napokban komolyabb csapadék, nagy valószínűséggel a nagy része

a talajban tározódik majd.

"Megszűnik a kisvizes állapot a Tarnán, a Sajón, a Hernádon, számottevőbb emelkedés csak a Bodrogon és a Tisza felső szakaszán várható" - mondta el a vízügyi szóvivő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×