Infostart.hu
eur:
388.7
usd:
334.87
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Unsplash

Valódi tigris helyett kutyákat festett narancs-fekete csíkosra egy kínai állatkert - videó

Az állatkert állítása szerint valójában nem is akarta tigrisként "eladni" a két csaucsau kutyát.

Azt mindenki tudja, hogy a nagymacskák, így a tigrisek is nagyon veszélyesek, ezért nem ajánlatos őket még állatkerti körülmények között sem megsimogatni. Egy kínai állatkert azzal az egyszerű, de könnyen leleplezhető trükkel hidalta át ezt a problémát, hogy tigrismintájúra festett kutyákat mutattak be a látogatóiknak - írja a Hindustan Times beszámolója nyomán a 24.hu.

A tengerparti Taizhou város állatkertje egy promóciós akció miatt festett csíkosra két csaucsaut, és váltig állítják, hogy

a kutyákat nem tigrisként, hanem "tigriskutyaként" igyekeztek prezentálni a látogatóknak.

A kommentelők egy része viccesnek találta a dolgot, többen azonban aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy a festék esetleg ártalmas lehet az állatokra nézve. Ráadásul az állatkert nem először nyúlt ehhez a módszerhez: korábban - szintén festékkel és némi fazonírozással - pandának próbáltak álcázni ebeket.

Az intézmény szóvivője igyekezett minden aggódót megnyugtatni azzal, hogy elmondta, hajfestéket használtak a kutyák bundájának megszínezéséhez, ami szerinte éppúgy ártalmatlan az állatokra nézve, mint az emberekre.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×