Infostart.hu
eur:
356.02
usd:
312.11
bux:
140135.08
2026. június 30. kedd Pál
A soroksári futónő 2013-ban történt meggyilkolásával gyanúsított férfit elvezetik a büntetőperét előkészítő ülésről a Fővárosi Törvényszéken 2019. október 7-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Hamar félbeszakadt a soroksári futónő ügyének tárgyalása

A Fővárosi Törvényszéken a csütörtöki napon folytatódott a soroksári futó nő feltételezett gyilkosának tárgyalása.

Az ülésnek azonban hamar vége szakadt, mivel sem a hemogenetikus szakértő, sem a két tanú nem jelent meg – számolt be a Blikk. A bíróság tervei szerint szeptemberben ítélet születhet az ügyben.

A rendelkezésre álló adatok alapján R. Szilveszter megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2013. szeptember 25-én este Budapest XXIII. kerületében egy füves-bokros területen a sértettet szexuális célzattal, brutálisan, az emberi méltóság mély megalázásával megölte, majd a sértett tulajdonát képező tárgyakat magával vitte. Az ügyben áttörést az hozott, hogy a laborban egyezést találtak az akkor már hosszú ideje börtönben lévő férfi DNS-mintája és a helyszínen rögzített anyagmaradványok között.

Címlapról ajánljuk
42 fok Magyarországon: soha ilyen meleg nem volt még, megdőlt az abszolút rekord

42 fok Magyarországon: soha ilyen meleg nem volt még, megdőlt az abszolút rekord

Soha ilyen meleg még nem volt, majdnem húsz éve tartotta a csúcsot a közel 41,9 fok. Most sajnos meglett a 42 fok Szécsényben, és a budapesti abszolút rekord is megdőlt, Lágymányoson 41,0 Celsius-fokot mértek ma. De ezek a számok estig még tovább nőhetnek, ami biztos: ez az eddig valaha volt legmelegebb nap Magyarországon.

Szerdától új világ jön a parkolásban, hatalmas kérdőjelekkel

Július 1-jétől jelentősen átalakul a parkolás Budapesten, ahol szinte kizárólag mobiltelefonnal lehet fizetni a parkolásért, emellett zónától függően 33–50 százalékkal emelkednek a parkolási díjak. Több autós egyesület is tiltakozik az új rendszer és a készpénzes fizetés ellehetetlenítése ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
Végre megindulhat az egyik legszebb magyar épület megmentése, de nem úgy, ahogy eddig tervezték

Végre megindulhat az egyik legszebb magyar épület megmentése, de nem úgy, ahogy eddig tervezték

Újraindul az Iparművészeti Múzeum évek óta elmaradt rekonstrukciója, a beruházást azonban alapos szakmai és műemléki felülvizsgálat előzi meg - írja Facebook-bejegyzésében Szemerey Samu országos főépítész. Az illetékes tárcák és az építészeti államtitkár álláspontja szerint el kell vetni a korábbi kormány által támogatott, historizáló új szárny tervét, és helyette a ténylegesen megvalósult, Lechner Ödön által megálmodott főépület megóvására kell fókuszálni. A munka a homlokzat restaurálásával és a meglévő épület felújításával a tervezési vitáktól függetlenül akár már a közeljövőben megkezdődhet. Szemerey is az előadók sorát gazdagítja a Portfolio Property Investment Forum konferenciáján, tartson velünk ön is!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×