Vanessa Bryant bejelentette, hogy egy alapot hoznak létre, amely támogatja a helikopter-balesetben elhunytak családjait.
„A lányaim és én szeretnénk megköszönni az emberek milliónak, akik támogatást és szeretetet nyújtottak ezekben a szörnyű időkben. Köszönjük az imákat. Szükségünk van rájuk. Teljesen összetört minket imádott férjem, Kobe, gyerekeink bámulatos apja és a gyönyörű, édes Gianna, a szerető, figyelmes és csodálatos lányom, Natalia, Bianka és Capri fantasztikus nővére halála” – írta Vanessa Bryant az Instagramon.
Az özvegy hozzátette, hogy osztoznak azon családok fájdalmában, akik szintén elveszítették szerettüket a vasárnapi balesetben.
„Nincsenek szavak, amelyek leírhatnák a fájdalmunkat.
Megnyugtat a tudat, hogy Kobe és Gigi tudta, mennyire szeretik őket. Hihetetlenül áldottak vagyunk, hogy részei voltak az életünknek.”
„Nem tudom, mit hoz a jövő, és lehetetlen elképzelni az életet nélkülük. De minden nap felkelünk, próbálunk menni tovább, mert Kobe és kislányunk, Gigi megvilágítja az utat.
A szeretetünk feléjük végtelen és határtalan.
Bárcsak megölelhetném őket, megcsókolhatnám őket és megáldhatnám őket” - írta.
Vanessa Bryant bejelentette azt is a Mamba Sports Foundation létrehozott egy alapot, amely segíti a tragédiában érintettek családjait.
A többek között Kobe Bryantet és egyik lányát szállító helikopter Los Angeles közelében zuhant le vasárnap. A fedélzeten kilencen tartózkodtak, a pilóta és nyolc utas, a tragédiát senki sem élte túl. A 41 évesen elhunyt Bryant a 2008-as pekingi és a 2012-es londoni olimpián aranyérmet nyert, emellett ötszörös bajnok volt az NBA-ben, és kétszer a döntő, egyszer pedig az alapszakasz legjobbjává választották.
Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.
Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.