eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Tűzoltók annak a helikopter-balesetnek a helyszínén, ahol Kobe Bryant kétszeres olimpiai bajnok, visszavonult amerikai profi kosárlabdázó nyolcadmagával életét vesztette a kaliforniai Calabasas közelében 2020. január 26-án.
Nyitókép: Mark J. Terrill

Bryant-katasztrófa: itt vannak a drámai utolsó percek

Különleges repülési engedélyt kért a ködben Kobe Bryant helikopterjének pilótája, majd bejelentette: emelkedni kezd. Aztán megszakadt a kapcsolat.

Az emelkedésre kért engedélyt, hogy kikerüljön egy felhőrétegből a pilóta azon a helikopteren, amely még vasárnap zuhant le Kaliforniában, a fedélzetén nyolc utassal, köztük a kosaraslegenda Kobe Bryanttel. Az amerikai közlekedésbiztonsági testület (NTSB) tagja, Jennifer Hormendy azt mondta, ezek voltak a pilóta utolsó szavai, amikor a légi irányító visszakérdezett, hogy mit tervez, már nem érkezett válasz – írja a CNN.

A radarfelvételek alapján azt lehet csak tudni, hogy 2300 láb (700 méter) magasságig emelkedett, majd egy bal kanyarral süllyedni kezdett és egy hegyoldalnak csapódott Calabasasnál. A helikopter darabjaira tört, kétszáz méteres körzetben szóródtak szét a roncsai. A hegy egyik oldalán találták meg a gép törzsét, a másikon a farokrészt, a rotort pedig egy harmadik helyen, csaknem száz méterrel távolabb – számolt be Hormendy, és hozzátette, a túlélésre minimális esélyük sem volt a fedélzeten tartózkodóknak.

Az utasok Thousand Oaksba tartottak, ahol Bryant 13 éves lányának, Giannának lett volna kosárlabdameccse, két csapattársa is a helikopteren utazott, valamint a szüleik, és a csapat egyik edzője.

Az NTSB az ügy vizsgálatában már kiderítette, rendkívül rosszak voltak a látási viszonyok vasárnap reggel, és a pilóta különleges repülési engedélyt kért, amire ritkán kerül sor. A légi irányítással folytatott rádióbeszélgetésből az is kiderült, hogy az engedély megadása előtt 12 percig körözött a helikopter, mert a nagy légi forgalom miatt várnia kellett.

Az engedély megadása után a pilóta radaros segítséget kért a ködben, de az irányítók jelezték, hogy a helikopter akkori 400 méteres repülési magassága ezt nem teszi lehetővé. Négy perccel később közölte a pilóta, hogy emelkedésbe kezd egy felhőréteg kikerülése érdekében, majd megszakadt a rádiókapcsolat. A roncsokat 300 méteres tengerszint feletti magasságban találták meg.

A helyszínre sokan kíváncsiak, ezért nemcsak őrzik a területet, hanem vészhelyzetet is hirdettek, így szabálysértésnek minősül, ha valaki oda engedély nélkül belép.

A tragédiáról minden cikkünk ITT.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×