Infostart.hu
eur:
349.14
usd:
300.49
bux:
138730.73
2026. június 16. kedd Jusztin
Karácsony Gergely ellenzéki főpolgármester-jelölt és Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció EP-képviselője sajtótájékoztatót tart 2019. szeptember 20-án Közvetlen uniós forrást az önkormányzatoknak! - Zuglóban már megcsináltuk címmel egy zuglói foghíjtelken, ahol uniós forrásokból fognak felépíteni egy házat szociális bérlakások számára.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Az MSZP és az LMP sem áll be Márki-Zay Péter mögé, pedig Karácsony Gergely visszalépett

Sem az MSZP, sem az LMP nem áll be Márki-Zay Péter mögé, pedig korábbi jelöltjük, Karácsony Gergely az ő javára lépett vissza. Két MSZP-s politikus nem kertel: ők nyíltan a DK jelöltje mögé álltak, a Momentum az MMM vezetőjét favorizálja.

Karácsony Gergely visszalépése borította az ellenzéki oldal erőinek korábbi koncepcióját.

Az LMP és az MSZP viszonylag gyorsan reagált, bár egyelőre annyit közöltek, hogy nevet nem mondanak, de majd az előválasztás nyertesét fogják támogatni.

Két szocialista politikus ugyanakkor nyíltan kiállt a szerintük támogatandó jelölt, Dobrev Klára mellett. Elsőként Szombathely MSZP-s polgármestere, Nemény András posztolt péntek este, hogy a DK miniszterelnök-jelöltjét, Dobrev Klárát támogatja az előválasztás második fordulójában. Minderre azután került sor, hogy tárgyalt az éppen Szombathelyen fórumozó Dobrev Klárával.

Nemény tagja az MSZP elnökségének, egyben a Vas megyei szervezet elnöke - emlékeztet a Telex.

Nemény András után nem sokkal Gőgös Zoltán is közölte, hogy Dobrev Klárát támogatja a második fordulóban.

A Jobbik vezetője nem tette egyértelművé, hogy ki mögé tervezi felsorakoztatni a pártját, de a Márki-Zay Péternek címzett pénteki kritikájával azért jelezte, hogy a főpolgármester visszalépése utáni helyzetben most nem az MMM jelöltje áll közelebb hozzá.

Címlapról ajánljuk
„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×