Ahogy azt korábban megírtuk, a Magyar Közlöny csütörtöki számában megjelent a járványban ellátott feladataikért cserébe 10 nap extra szabadságra jogosultak köre és az erről való döntéshozatal módjának szabályozása az egyes ágazatokban.
További intézkedéseket is tartalmaz azonban a kiadvány – alább a főbb tudnivalókat részletezzük, a pontos szabályok elolvashatók ITT.
A Széchenyi Kártya Újraindítási Program
A kormány döntött arról, hogy 2021. július 1-jétől beindítja a Széchenyi Kártya Újraindítási Programot és azon belül elérhetővé teszi
a) a Széchenyi Kártya Újraindítási Folyószámlahitel,
b) a Széchenyi Újraindítási Likviditási Hitel,
c) a Széchenyi Újraindítási Beruházási Hitel és ennek részét képező Agrár Széchenyi Újraindítási Beruházási Hitel konstrukciókat,
valamint új konstrukcióként 2021. szeptember 1-jétől bevezeti
d) a Széchenyi Újraindítási Önerő Kiegészítő Hitelt és
e) a Széchenyi Újraindítási Lízingkonstrukciót.
A 2020. május 15. napjától bevezetett
- Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz hiteltermék elnevezése Széchenyi Kártya Újraindítási Folyószámlahitel,
- a Széchenyi Likviditási Hitel elnevezés Széchenyi Újraindítási Likviditási Hitel,
- a Széchenyi Beruházási Hitel Plusz hiteltermék elnevezés Széchenyi Újraindítási Beruházási Hitel elnevezésre módosul
azzal, hogy az egyes konstrukciók jelen kormányhatározatban foglaltakkal összhangban lévő kondíciói és termékfeltételei a Széchenyi Kártya Program Üzletszabályzatban kerülnek meghatározásra.
Megszűnik a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel program, úgy, hogy a bírálat alatt lévő hitelkérelmek még elbírálhatóak.
A Széchenyi Turisztikai Kártya Program neve Széchenyi Turisztikai Kártya Újraindítási Programra módosul és az 1467/2020. (VIII. 3.) Korm. határozatban foglalt
változatlan feltételekkel a Széchenyi Kártya Újraindítási Program részévé válik,
azzal, hogy a kamattámogatás mértéke nem haladhatja majd meg az évi 6,7 százalékos mértéket.
A rendelet részletezi a hitelekhez és lízingkonstrukcióhoz biztosított kamattámogatásokat, valamint az egyéb feltételeket.
A programok többletforrása 2021-ben 4 800 000 000 forint, 2022-ben pedig 14 800 000 000 forint, ennek biztosításáról a pénzügyminiszternek kell gondoskodnia.
Egészségügy
A járványban korlátozottan működő egészségügyi ellátások kapcsán például új szabály, hogy "ha a keresőképtelenség igazolhatóan az egészségügyi ellátás SARS-CoV2 járványhelyzethez kapcsolódó felfüggesztése okán egy éven túl is fennáll, a táppénz méltányosságból a veszélyhelyzet megszűnését követő legfeljebb hatodik hónap végéig folyósítható".
A Hungaroringre érkező külföldiek jöhetnek teszttel is, ha...
Kormányrendeletben módosítottak
- "a FIA ETRC Kamion Európa-bajnokság,
- a Formula–1 Magyar Nagydíj 2021 és
- a FIA WTCR Túraautó-világkupa"
futamaira érkezőkre vonatkozó egyes törvények alkalmazásán.
- Nem magyar állampolgárok nézőként beengedhetők a futamokra akkor, ha "a belépés előtt 72 órán belül elvégzett – magyar vagy angol nyelven kiállított – negatív eredményű molekuláris biológiai vizsgálattal (SARS-CoV-2 PCR-teszt) igazolja, hogy a vizsgálat időpontjában a szervezetében SARS-CoV-2 koronavírus nem volt kimutatható". Aki nem rendelkezik ilyennel vagy életkorát, "vírusmentességét" nem igazolja megfelelően, kinn marad.
- Az e versenyekre érkező külföldi nézőknek nem kell 72 órán belül elhagyniuk az országot
- Papíralapú vagy elektronikus részvételi jegyük felmutatásával e külföldiek részt vehetnek rendezvényeken, bemehetnek vendéglátó üzletekbe, szálláshelyekre, valamint a szabadidős helyszínekre – velük szemben koronavírus ellen védett személyekre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni
- Ha a futamok szervezője nem megfelelően ellenőrzi a PCR-tesztek meglétét, 100 000 forinttól 1 000 000 forintig terjedő bírságot kaphat.