Infostart.hu
eur:
355.94
usd:
313.41
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

"A Fidesz a senki földjén" – így reagált az ellenzék a magyar kormánypárt kilépésére

Orbán Viktor "kijátszotta magát" a Néppárt csapatából, a Fidesz "elébe ment egy kínos kirúgásnak". Reakciók a DK-tól a Jobbikig.

Megszavazta szerdán az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti csoportja a frakció alapszabályát módosító tervezetet, amely többek között lehetővé teszi az egyéni tagság megszüntetése mellett egy egész csoport tagságának kollektív megszüntetését is, kellő indokok alapján.

A döntéssel párhuzamosan Orbán Viktor, a Fidesz elnöke levélben értesítette Manfred Weber EPP-frakcióvezetőt, hogy a magyar tagpárt elhagyja a frakciót, mint Novák Katalin Fidesz-alelnök Twitter-posztjából kiderül, "nem hagyhatják, hogy elhallgattassák EP-képviselőiket vagy korlátozzák őket a szavazati jogukban".

A történtekre a hazai ellenzék pártjai is reagáltak.

A Demokratikus Koalíció úgy látja, "végre megtörtént" a kilépés "sok-sok kanyar és időhúzás után", a kormánypárt Európa "politikai senkiföldjére" került, "magyarázhatják ezt bárhogy". Az ügyben reagáló Molnár Csaba pártalelnök a Facebookon megosztott gondolatai között azt is olvasni, "Orbán sorozatban a sokadik csatáját veszti el Európában. Ő lett Európa lúzere. A nagyszájú kisfiú, aki csak ordibálni tud, de a végén mindig veszít".

Hát végre megtörtént! Sok-sok kanyar és időhúzás után oda kerültek Orbánék ahova valók: Európa politikai senkiföldjére....

Közzétette: Dr. Molnár Csaba2021. március 3., szerda

Az MSZP EP-képviselője, Ujhelyi István az alábbi gondolatokat tette közzé:

"Megnyugvás a biztonságos és egységes Európai Unió híveinek, óriási stratégiai vereség Orbánnak (...) nullára csökken az érdekérvényesítő képességük."

➡ Megnyugvás a biztonságos és egységes Európai Unió híveinek, óriási stratégiai vereség Orbánnak az Európai Néppárt és a...

Közzétette: Ujhelyi István dr.2021. március 3., szerda

Ungár Péter és Hanák Gábor LMP-elnökségi tagok szerint "véget ért a Fidesz-Néppárt telenovella első évada".

"Az, hogy a pártcsaládnak tagja marad-e a Fidesz (a KDNP elmondásuk szerint igen), majd a következő szövevényes évadban derül ki: Weber és Orbán viharos kapcsolata még évekig szórakoztatni fogja az erre fogékonyakat" – olvasható közleményükben.

Ungár Péterék szerint "a miniszterelnök túlcselezte magát, és kijátszotta magát a csapatából", a magyar emberek számára a Fidesz és a Néppárt viszonyának nincs valódi jelentősége.

"A Fidesz megtanulhatta: zsarolása nem működik" – kommentált a Momentum.

❗ A Fidesz most újra megtanulhatta, a zsarolása nem működik. ➡ Az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti...

Közzétette: Momentum Mozgalom2021. március 3., szerda

A Jobbik szerint a Fidesz elébe ment egy kínos kirúgásnak.

Orbánék ma távoztak Európa legnagyobb pártcsaládjából, de ne legyen senkinek illúziója: ma a Néppártot, holnap az...

Közzétette: Jobbik Magyarországért Mozgalom2021. március 3., szerda
Címlapról ajánljuk
A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

Amikor decemberben megtartották a 2026-os világbajnokság sorsolását, az edzők, játékosok és szurkolók mind találgatták, melyik csapat lesz a legkedvezőbb helyzetben, a menetrend és a minél kevesebb utazás tekintetében. De volt egy másik, kevésbé nyilvánvaló szempont is, amit figyelembe kellett venni: előnyben vagy, ha több mérkőzést játszhatsz fedett stadionban.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Estére magára talált a forint a pofonok után

Estére magára talált a forint a pofonok után

Szinte minden a forint ellen szól: egyszerre dolgoznak az erősödés ellen az amerikai Fed kamatemelésére, és a hazai jegybank kamatcsökkentésére vonatkozó várakozások. Kérdés, hogy a tegnapi gyengülés után mindennek ellenére tud-e korrigálni az árfolyam. A nap közbeni események alapján ez a korrekció egyelőre felemás, a délelőtti forinterősödést egy estére begyorsuló, délutáni gyengülés váltotta. A dollár közben közel másfél éves csúcsra erősödött az euróhoz képest, ami miatt a forint is elgyengült, de estére magára talált a magyar deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×