eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: budapest.hu

Életmódváltást hozott a járvány: többet gyalogolnak a budapestiek

Hosszú évek folyamatát szakította meg a vírus azzal, hogy a budapestiek 66 százaléka kevesebbet használja a tömegközlekedést. Szerencsére sokan inkább kerékpárra vagy gyaloglásra váltottak autó helyett.

A budapestiek 66 százaléka ritkábban használja a tömegközlekedési eszközöket a járvány kirobbanása óta - derül ki egy friss, a Népszava megrendelésére készített felmérésből. A Publicus Intézet közvélemény-kutatása szerint a fővárosiak 32 százaléka inkább az autót választja gyakrabban, 19 százalék a kerékpárt veszi elő sűrűbben, és mintegy 41 százalék inkább gyalogol a fertőzésveszély elkerülése érdekében.

A diplomások 76 százaléka dönt ritkábban a közösségi közlekedés mellett, míg az érettségizetteknél 64 százalékos ez az arány, a szakmunkások 50, a legfeljebb nyolc osztályt végzettek 64 százaléka ül kevesebbszer tömegközlekedési eszközre.

Ehelyett

  • a diplomások negyven, az érettségizettek 35, a szakmunkások 23, a nyolc osztályt végzettek 19 százaléka gyakrabban használja az autóját.
  • Kerékpárt a diplomások és az érettségivel rendelkezők 23-23 százaléka, a szakmunkás végzettségűek 18 és a legfeljebb nyolc osztályt befejezők 7 százaléka használ gyakrabban.
  • Ennél jobb arányokat mutat a gyaloglásra váltók végzettség szerinti megoszlása: a diplomások 43, az érettségizettek 44, a szakmunkások 29, az általános iskolai végzettséggel bírók 39 százaléka döntött a legősibb közlekedési mód mellett.

Korcsoportok szerint a hatvan felettiek 68 százaléka, a 45-59 év közöttiek 58, a 30-44 év közöttiek 61, a 18 és 29 év közöttiek 74 százaléka választotta ritkábban a tömegközlekedést a járvány miatt.

Augusztus 20.

A kutatás azt is vizsgálta, hogyan vélekednek a fővárosiak arról, hogy a kormány végül az augusztus 20-i rendezvénysorozat lemondása mellett döntött.

A megkérdezettek 92 százaléka szerint a kormány jó döntést hozott, csak 7 százalék vélte úgy, hogy inkább vagy egészében hibás a döntés.

A válaszadók 15 százalékának fontos lenne, ha egy későbbi időpontban megtartanák a rendezvényeket. A Fidesszel szimpatizálók 30, a szocialisták 8, a jobbikosok 16, a Demokratikus Koalíciót hat, a Momentumot támogatóknak pedig 4 százalékának lenne fontos egy később megtartott ünnepség.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×