Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

Ilyenek lesznek 2018 első napjai

Az új év első napjaiban sem várható lehűlés.

Az új év első napjaiban sem várható lehűlés: néhol a leghidegebb órákban is fagypont feletti, napközben többfelé 10 Celsius-fok körül lesznek a maximumok. Emellett a héten többször várható csapadék, eső, néhol hó is - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

A tartós, sűrű köd veszélye miatt a fővárosra és Pest, továbbá három északkeleti megyére figyelmeztetést adott ki Újév napjára a meteorológiai szolgálat. Azt írták: vasárnap estétől elsősorban az Északi-középhegység völgyeiben, az Alföld északi peremén kiterjedtebb, máshol (Alföld, Kisalföld, Baranya) foltokban sűrű köd várható. Néhol szitálás is előfordulhat fagypont közeli hőmérséklet mellett. Hétfőn napközben mindenhol - legkésőbb az Északi-középhegység térségében - javulnak a látási viszonyok, megszűnik a köd, de estétől ismét növekszik a ködhajlam.

Az előrejelzés szerint hétfőn, január elsején a köd feloszlása utána is párás marad a levegő. Csak rövid napos időszakok lehetnek, északkeleten, északon, valamint délnyugaton, nyugaton eső, zápor is kialakulhat. Helyenként megerősödik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 5 fok között valószínű. Napközben általában 7-12 fokig, de északkeleten csak 3-6 fokig melegszik a levegő.

Kedden is megerősödik a szél és eleinte többfelé, délután a Dunától keletre lehet eső. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 5 fok között valószínű, a nappali maximumok 3-8 fok között alakulnak.

Szerdán reggel a Tiszántúlon még lehet néhol eső, majd átmeneti szünet után délután nyugat felől egyre többfelé újra elered az eső, az Északi-középhegységben havas eső, hó is lehet. A szél megerősödik, az Alpokalján viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 3, napközben plusz 2-9 fok között alakul a hőmérséklet.

Csütörtökön reggel még több helyen, egyre inkább keleten eshet az eső, az ország északkeleti harmadán havas eső, hó is, napközben már csak néhol lehet zápor, esetleg hózápor. Emellett erős, helyenként viharos lesz a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet 5-10 fok között valószínű.

Pénteken helyenként - főleg reggel, kora délelőtt - ködre is számítani lehet. Elszórtan eső, északkeleten havas eső, a hegyekben havazás is kialakulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 3 fok között várható. Napközben többnyire 6-11, északkeleten 2-5 fokig melegszik a levegő.

Szombaton a szélcsendesebb tájakon - főként északkeleten - tartósabban is megmaradhat a köd, vasárnap napos, illetve a kevésbé szeles tájakon erősebben felhős, ködös időre van kilátás. Csapadék egyik nap sem valószínű. A minimumhőmérséklet szombaton és vasárnap jellemzően mínusz 2 és plusz 5 fok között alakul, de vasárnap a szeles tájakon 6-7 fok körüli értékek is lehetnek. A nappali maximumok mindkét nap 8-13 fok között alakulnak, de a felhős tájakon, illetve az ország északkeleti harmadán csak 3-6 fokig melegedhet a levegő.

Címlapról ajánljuk
Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében annak járt utána, hogy öt uniós tagállamban hogyan befolyásolja a munkaerőpiacra lépést és milyen társadalmi megítélése van a sorkatonaságnak. A fegyveres konfliktusok, geopolitikai kihívások egyre több európai országot sarkallnak arra, hogy visszavezessék a sorkatonai szolgálatot, illetve komoly haderőfejlesztések is indultak az utóbbi időben a kontinensen. A tanulmány szerzői, Szigethy-Ambrus Nikoletta és Erdélyi Dóra az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában beszéltek a részletekről.

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

A héten a közel-keleti háború nyomta rá a bélyegét a tőkepiaci hangulatra, főleg az energiaárak megugrása miatt, amelyek inflációs és növekedési kockázatokat hordoznak magukban. Európában ugyan emelkedéssel indult a nap, azonban az olajár hirtelen megugrása újabb lefordulást hozott. Délutánra az európai és az amerikai tőzsdéken is csúnya esés alakult ki, a magyar piac is komoly nyomás alá került.  Itthon az OTP-re figyelnek a befektetők, a bankcsoport hajnalban tette közzé negyedéves számait: a negyedéves profit ugyan elmaradt a várttól, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. A rossz nemzetközi hangulat mellett viszont az OTP is jelentős mínuszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×