Infostart.hu
eur:
399.01
usd:
344.23
bux:
100655.18
2025. július 17. csütörtök Elek, Endre

Orbán Viktor várja a közös munkát Kurzzal

Orbán Viktor miniszterelnök levélben gratulált Sebastian Kurznak, aki hétfőn Ausztria kancellárja lett.

A magyar kormányfő hangsúlyozta, örömére szolgál, hogy Ausztriát ismét egy keresztény és konzervatív értékek mentén szerveződő kormány irányíthatja. "Nagy várakozással tekintek az előttünk álló közös munkára, mellyel hozzájárulhatunk a magyar-osztrák kapcsolatok megerősítéséhez, a közép-európai régió fejlődéséhez és kontinensünk biztonságának helyreállításához - írta Sebastian Kurznak Orbán Viktor.

Hétfőn, Bécsben tette le az esküt az Osztrák Néppárt (ÖVP) és az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) alkotta új kormány, élén a 31 éves Sebastian Kurz kancellárral, az ÖVP elnökével, Európa és feltehetőleg az egész világ legfiatalabb kormányfőjével.

Címlapról ajánljuk

Németország is elutasítja az Európai Bizottság költségvetési tervezetét

Rendkívüli határozottsággal utasította el a Merz-kormány az Ursula von der Leyen által előterjesztett hosszú távra szóló uniós költségvetésitervezetet. Berlin szerint a tagállamoknak most mind mindenekelőtt a nemzeti költségvetésekre kell koncentrálniuk.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.18. péntek, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. július 17. 20:16
×
×
×
×