eur:
411.2
usd:
392.55
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Lázár: a Bazilikánál nagyobb épületre nincs szükség

Lázár: a Bazilikánál nagyobb épületre nincs szükség

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a MOL 120 méteres budai toronyháza tájseb lesz, de a kormány nem tudja megakadályozni a felépítését, mert az engedélyezés az önkormányzat hatásköre. Herczeg Zsolt összeállításából megismerhetik a volt főépítész és a tervező álláspontját is.

Az olajtársaság Mol Campus néven 120 méteres, 28 emeletes, 83 ezer négyzetméteres, 2500 munkaállomásos, kilátóterasszal ellátott toronyházat épít a Kopaszi-gáton – mondta Hernádi Zsolt, a cégcsoport elnök-vezérigazgatója.

A cégvezető az InfoRádiónak azt mondta, az épület a hozzá tartozó infrastruktúrával a MOL tulajdona lesz, és a vállalat saját finanszírozásából fog felépülni.  

Schneller István, Budapest volt főépítésze az Index Urbanista nevű blogján bírálta a toronyház építésének tervét. A szakember úgy fogalmazott, hogy a beruházást erőből nyomták át a fővároson, és közben nem vették figyelembe a szerkezeti és városképi adottságokat. Schneller István szerint a mini felhőkarcolók építése ma már nem korszerű ötlet, és a Mol Campus, mivel irodaház lesz, nem válik majd jellé, hiszen nem jelenít meg közösségi funkciót, illetve nem illeszkedik a tájba. A Miniszterelnökséget vezető miniszter egyetért a volt főépítésszel. Lázár János a Kormányinfón a magánvéleményét mondta el a toronyházról.

„Budapesten a Bazilikánál nagyobb épületre nincs szükség” – indokolta a miniszter, miért nem támogatja a terveket. Mivel önkormányzati hatáskörről van szó, így az engedélyezés a kerület és a főváros dolga – tette hozzá a tárcavezető.

A toronyház tervezője, a londoni Fosters and Partners stúdióvezetője, Nigel Dancey a válasz.hu-n megjelent exkluzív interjúban azzal védte meg a beruházást, hogy nem hágtak át semmilyen szabályozást, és ők

építészek, nem pedig várostervezők.

Márpedig az utóbbiakon múlik, hol engednek magasházat és hol nem.

A Mol Campus alapkövét a tervek szerint jövőre teszik le, az építkezést pedig legkésőbb 2021-ben fejezik be. Ez lesz Budapest legmagasabb épülete, kétszer akkora, mint a 96 méteres magas országház, és az ugyanolyan nagy Szent István Bazilika.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×