Újabb épületeket pusztított el egy 3,7-es erősségű utórengés a közép-olaszországi Amatricében. A szerda hajnali, 6,2 erejű földmozgást már több mint ezer utórengés követte. A természeti csapásban a legutóbbi adatok szerint 290-en haltak meg, a legtöbben Amatrice városában. A Lazio régióbeli kisvárosban az utórengésben összedőlt egy korábban földrengésbiztosnak nyilvánított iskola is. Szombaton az olasz főügyészség bűnvádi eljárást indított a szerdai földrengés következményeinek ügyében. Sajtóértesülések szerint 115 épület összeomlása részleteinek feltárására indult a nyomozás.
Audiencián találkozott Ferenc pápával Orbán Viktor miniszterelnök. A magyar kormányfő a katolikus törvényhozók éves tanácskozásának részeként volt jelen a vatikáni eseményen. A legnagyobb, keresztény elkötelezettségű állami vezetőknek egyeztető fórumot biztosító törvényhozói értekezletet az idén is a Róma melletti Frascatiban rendezték meg. Szombaton Orbán Viktor a Közel-Keleten szolgáló keresztény vezetőkkel tanácskozott Rómában, az egyeztetés legfőbb témája a keresztényüldözés volt.
A bankok mintájára Európa határait is stresszteszttel vizsgáltatná meg az uniós határőrizeti ügynökség, a Frontex igazgatója. Fabrice Leggeri a Welt am Sonntag címűnémet lapnak elmondta: októberben több tagállam, köztük Németország és Görögország esetében ellenőrizné, hogy hol vannak határaik gyenge pontjai. A német belügyminisztérium szóvivője megerősítette, hogy Berlin részt akar venni a stresszteszten.
A migrációról és a törökországi fejlemények összefüggéseiről tanácskoznak hétfőn Budapesten a visegrádi országok külügyminiszterei. Az ENSZ-közgyűlésre felkészülésről is egyeztetnek Csehország, Szlovákia, Lengyelország és Magyarország tárcavezetői. Pénteken a visegrádi négyek kormányfői - a német kancellár részvételével - az Európai Unió jövőjéről, a biztonságpolitikáról valamint a migrációról is tárgyaltak Varsóban. Orbán Viktor miniszterelnök négy javaslatban foglalta össze a problémák megoldására vonatkozó magyar álláspontot.
Átfogó reformcsomagot állított össze az MSZP az Európai Unió egységének erősítésére. A konkrét módosításokat tartalmazó javaslatokat a következő napokban ismerteti Brüsszelben Molnár Gyula, a párt elnöke. Újhelyi István, a szocialista párt alelnöke és európai parlamenti képviselője a 10+1 javaslatot ismertetve arról beszélt: a többi között az intézményrendszer döntési szintjeinek átalakítására, integráltabb működésre, a népképviselet befolyásának növelésére, és az előírásokat megszegő tagállamokkal szembeni valós szankciókra van szükség.
Az emlékezés mellett a cselekvés fontosságát hangsúlyozta a mohácsi csata 490. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen az egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár. Soltész Miklós az InfoRádiónak arról is beszélt: a múlt tanulságait levonva európai összefogásra és a kultúra megőrzésére is szükség van. Mohácson a Széchenyi téri szabadtéri oltárnál szentmisét mutatott be Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek Udvardy György pécsi megyés püspökkel.
Letették az esküt a Rio de Janeiróba utazó magyar paralimpiai küldöttség tagjai a Nemzeti Színházban. A szeptember 7. és 18. között megrendezendő sporteseményen 43 tagú magyar csapat vesz részt. A magyarok első csoportja csütörtökön indul Rióba, majd szombaton és szeptember 6-án követik őket a többiek. Szabó László a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke tíz érmet remél a küldöttségtől.