eur:
402.24
usd:
371.34
bux:
90306.36
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: Pixabay

Egy "kis komolyság" is csatlakozik mostantól az állatvédelem ügyéhez

Megalakult az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központja, tevékenységéről Vetter Szilvia intézményvezető beszélt az InfoRádióban.

Hiánypótló szervezeti egység jött létre az Állatvédelmi Központ megalakulásával - mondta az InfoRádiónak Vetter Szilvia intézményvezető. Hozzátette: azon fognak dolgozni, hogy a tudomány oldaláról támogathassák a hazai állatvédelem fejlődését.

"Egy olyan tudásbázisról van szó, amelynek célja, hogy a hazai állatvédelmet, az ebben mozgó állami és civil szervezeteket tudományos eredményekkel segítse" - fogalmazott

A központ

képzéseket, konferenciákat és szakmai napokat is indítani fog, de nemcsak állatorvosoknak, hanem civileknek is.

"Pedagógusoknak, állami szereplőknek, hatósági állatorvosoknak, civil szervezeteknek - a teljesség igénye nélkül."

Vetter Szilvia arról is beszélt, hogy a központ miképp lép majd fel az állatbántalmazások ellen.

"Vizsgáljuk a meglévő állatvédelmi jogszabályrendszer megfelelőségét, illetve annak leképeződését a jogalkalmazásban, jogkövetésben. Ezzel is szeretnénk segíteni a döntéshozók munkáját, akik majd ez alapján döntéseket is tudnak hozni."

A központ tervei között szerepel egy állatvédelmi kódex megalkotása, amelyet a terület meghatározó szereplőivel összefogva dolgoznának ki. A dokumentum aláírását nyár elejére tervezik.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Donald Trump most töri össze az USA világhatalmi pozícióját?

Donald Trump most töri össze az USA világhatalmi pozícióját?

Az elmúlt napokban bejárta a világsajtót és komoly botrány okozott, hogy az amerikai kormányzat legmagasabb rangú tisztségviselői Signal beszélgetésben értekeztek egy katonai csapás részleteiről, amelybe állítólag véletlenül egy újságírót is bevettek. Ahogy azt már sokan megírták, ez az eljárás számos törvényt, sőt a józan ész szabályait is áthágta, hiszen nem csupán az legalapvetőbb biztonsági és dokumentációs alapelveket sértette meg, hanem arra is rámutatott, milyen stílusban kommunikálnak egymással a Trump kormányzat tagjai. Arról viszont kevesebb szó esett eddig, hogy mit árul el beszélgetésük az USA új szerepfelfogásáról. Márpedig úgy tűnik, hogy alapjaiban értik félre a hegemónia lényegét, amelynek súlyos következményei lehetnek az Egyesült Államokra és a világra nézve is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 05:24
×
×
×
×