Infostart.hu
eur:
361.59
usd:
307.37
bux:
138818.03
2026. április 18. szombat Andrea, Ilma

Újabb koronavírusokra bukkantak

Denevérekben mutatták ki az új vírustörzseket, és a kutatók szerint még sok újabb várhat felfedezésre.

A koronavírusok hat újabb törzsét mutatták ki mianmari denevérekben a Linno-barlangban – írja az IFLScience alapján a 24.hu. Az egyelőre nem derült ki, hogy a vírusok tudnak-e fajok között terjedni, ám a szakértők szerint nem állnak közeli rokonságban a SARS-ot, a MERS-et és a Covid-19-et előidéző kórokozókkal.

A kutatók úgy vélik, hogy sok koronavírus várhat még felfedezésre a denevérekben.

A szakértők 2016 májusa és 2018 augusztusa között több mint 750 mintát gyűjtöttek be a helyi denevérektől, majd ezeket a környéken élő háziállatok és emberek mintáival vetették össze, így bukkantak az eddig ismeretlen törzsekre.

Suzan Murray, a Smithsonian Intézet Globális Egészségügyi Programjának vezetője és a csapat tagja szerint a koronavírusok többsége nem jelent veszélyt az emberekre. Reméli, hogy a mostani kórokozók korai azonosításával különleges lehetőség adódik a vírusok vizsgálatára.

Címlapról ajánljuk

Női frakcióvezetője lesz a kormánypártnak

A Pest megyei 3-as számú egyéni választókerületben Menczer Tamással, a Fidesz kommunikációs vezetőjével és másokkal szemben nagy fölénnyel győztes politikus kerül a kétharmados parlamenti többséggel rendelkező képviselőcsoport élére. Eddig a fővárosi frakció vezetőjeként tevékenykedett Bujdosó Andrea.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Választás 2026: már 141 mandátumon áll a Tisza, hamarosan megvan a végeredmény

Választás 2026: már 141 mandátumon áll a Tisza, hamarosan megvan a végeredmény

Pénteken megkezdődött a külképviseleten, vagy a lakóhelyüktől eltérő belföldi szavazókörben választók szavazatainak feldolgozása, a Tisza Pártnak pedig három egyéni körzetet is sikerült megfordítania, a kompenzációkkal együtt pedig 141 mandátumnál járnak, tovább erősítettve kétharmados többségüket. A Fidesz-KDNP képviselőinek száma ezzel 52-re csökkent, a Mi Hazánk pedig változatlanul 6 képviselőt küldhet majd a Parlamentbe. A végeredmény szombaton estig várható. Pénteken megérkezett Magyarországra az Európai Bizottság delegációja is, hogy a Tisza-kormány vezetőivel egyeztessenek. A maratoni, két naposra tervezett tanácskozások fejleményeiről pedig várhatóan a mai nap folyamán érkeznek majd hírek. Cikkünk percről percre frissül a választással és a Tisza-kormányzat előkészületeivel kapcsolatos hírekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×