eur:
411.19
usd:
392.62
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke (b) és Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke a 2022-es vizes világbajnokság megrendezéséről tartott tájékoztatón Budapesten 2022. február 7-én. A magyar főváros június 18. és július 3. között ad otthont az úszó-világbajnokságnak. A sportág mérkőzéseit Budapesten Sopronban, Debrecenben és Szegeden bonyolítják le.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Wladár Sándor: nem lesz titkolózás és túlköltés sem

Egy hónap múlva kezdődik a hazai rendezésű vizes világbajnokság. A szervezők bejelentették, hogy az esemény összesített költségvetése 31.5 milliárd forint lesz.

Harminc nappal a világbajnokság előtt alapvetően jól állunk - mondta a Magyar Úszó Szövetség és a vb-szervezőbizottság elnöke. Wladár Sándor kifejtette, hisz abban, hogy együttműködve, a tapasztalatokat, információkat egymással kicserélve és kommunikálva meg lehet oldani szinte bármit.

"Abban is hiszek, hogy a szervezőbizottság elnökének nem feltétlenük kell a legokosabb embernek lennie, sőt, sokkal inkább annak, aki tudja ezt az egységet tartani" - mondta a sportvezető, aki rendkívül konstruktív kapcsolatról számolt be a partnerekkel, így a Nemzeti Sportügynökséggel, a vízilabda-szövetséggel, a Moonlighttal és a Human Telexszel.

Wladár Sándor szerint a 2017-es rendezés pozitív hozadéka az, hogy kipróbált csapat áll rendelkezésre, amely ráadásul azóta tovább csiszolta tudását, hiszen világkupákat, Eb-t és juniorvébét is rendeztek itthon.

A szervezésben a bürokratikus és egyéb eljárások kapcsán volt egyfajta lassulás, de ezen is túllendültek.

350-400 ember járja a helyszíneket, a teherautók hordják ki a lelátókat, gyártják a berendezési tárgyakat,

vagyis valóban megindult a tényleges kivitelezés - fejtette ki.

Wladár Sándor elmondta, hogy négy helyszínt kell felöltöztetni és ott helyi szervezőbizottságokat felállítani. "Ezt is megoldjuk, tényleg azt látom, hogy mindenki meg akarja csinálni" - hangsúlyozta.

Az esemény összesített költségvetése 31.5 milliárd forint, ennyivel kalkuláltak a szervezés kezdetekor is. Wladár Sándor azt ígérte, hogy nem lesz titkolózás és túlköltés sem.

"Büszke vagyok arra, hogy egy ilyen világbajnokság szervezőbizottságának az elnöke lehetek. 2017-nek azért voltak rossz hangjai, egyfajta hagyaték, ami biztosan nem lesz" - fejtette ki, és egyúttal köszönetet mondott a kormánynak, hogy lehetővé tette a rendezést, amelyben súlyos adóforintok is kellettek. Ugyanakkor úgy látja, több milliárd ember fogja látni Budapestet és Magyarország, ezáltal a turisztikai térképre újra fel tud kerülni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
×
×
×
×