Infostart.hu
eur:
377.75
usd:
318.68
bux:
124907.35
2026. február 17. kedd Donát
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője Moszkvában 2024. május 9-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Reuters pool/Makszim Semetov

Moszkva szerint így nem lesz béke

Az Ukrajnának szánt nyugati fegyverszállítmányok csupán elmélyítik az ellenségeskedést – szögezte le kedden a Kreml szóvivője, nem sokkal azután, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, fegyvereket fog küldeni Kijevnek.

„Nyilvánvaló, hogy az ilyen cselekedetek valószínűleg nem részei az ukrajnai konfliktus békés rendezésével kapcsolatos törekvéseknek” – jelentette ki sajtótájékoztatóján Dmitrij Peszkov.

Az amerikai elnök bejelentésével összefüggésben Peszkov úgy vélte, a fegyverszállításokról tett bejelentés „sok ellentmondást tartalmaz”, és hozzátette: időbe telik tisztázni, Ukrajna pontosan miféle és milyen mennyiségű fegyverellátmányban részesül majd az Egyesült Államoktól.

Kiemelte: Moszkva értékeli Trumpnak az Oroszország és Ukrajna közötti közvetlen tárgyalások irányába tett erőfeszítéseit, és úgy vélte, van lehetőség az Egyesült Államok és Oroszország között a kereskedelmi és gazdasági kapcsolatok újraindítására is.

„Jelenleg azonban az Egyesült Államok számos korlátozást tart érvényben. Mi úgy gondoljuk, ezek a korlátozások törvénytelenek” – jelentette ki Peszkov, hangsúlyozva, hogy a szankciók az orosz és az amerikai vállalkozóknak is ártanak.

A szóvivő az európai országok ukrajnai fegyverszállítmányairól is beszélt, szemére vetve az európai államoknak, hogy „továbbra is aktívan részt vesznek Ukrajna felfegyverzésében”.

Címlapról ajánljuk
Megkezdődött a genfi orosz–ukrán tárgyalás
Feszült nyitány

Megkezdődött a genfi orosz–ukrán tárgyalás

Az ukrán főtárgyaló közlése szerint kedden az esti órákban véget ért az ukrajnai rendezésről amerikai közvetítéssel Genfben tartott orosz-ukrán egyeztetések első napja. Az orosz tárgyalódelegáció egyik tagja a TASZSZ orosz állami hírügynökségnek azt mondta, hogy a zártkörű megbeszélések első napja nagyon feszült légkörben folyt.

Elemzők: nem lehet tudni, hogy a választási kampányt az ügyek vagy a személyiségek döntik-e el

A Nézőpont Intézet vezetője és a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője szerint nehéz megmondani, hogy a témák vagy a személyiségek lesznek fontosabbak a kampányban és nem lehet prognosztizálni, hogy a gödi Samsung gyár ügye vagy a hálószoba-ügy, mint téma kitart-e a választásokig. Mráz Ágoston Sámuel és Závecz Tibor erről az Inforádió Aréna című műsorában beszélt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.18. szerda, 18:00
Jeránek Tamás
a Siemens Zrt. vezérigazgatója
Fordult napközben az amerikai tőzsde

Fordult napközben az amerikai tőzsde

Foghíjasan indult ez a hét a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai tőzsdék az elnökök napja miatt zárva tartottak, míg Ázsiában a Holdújév ünnepe ritkítja meg a héten a nyitva lévő tőzsdék számát. Ma már azonban az USA-ban volt kereskedés és Európában is a szokott rend szerint zajlott a nap. A geopolitikai bizonytalanság rányomja a bélyegét a hangulatra, az Egyesült Államok és Irán ma Genfben közvetett tárgyalásokat folytat nukleáris vitájuk rendezése érdekében, míg az Egyesült Államok közvetítésével külön béketárgyalásokra is sor kerül Ukrajna és Oroszország között, amelyek valószínűleg a területi vitákra fognak összpontosítani. Ennek ellenére az európai és amerikai tőzsdék is mérsékelt emelkedésekkel zártak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×