Infostart.hu
eur:
384.4
usd:
329.2
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Pexels.com

Osztrák-filippínó kontratenor nyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, de kitört a botrány

Az osztrák JJ nyerte a 69. Eurovíziós Dalfesztivált a "Wasted Love" című érzelmes dalával, míg az izraeli énekes, Juval Raphael lett a második helyezett.

A svájci Bázelben tartott versenyen a 24 éves osztrák-filippínó kontratenor, Johannes Pietsch (JJ) 436 pontot szerzett dalával, amelynek szövege a viszonzatlan szerelem élményét írja le, megelőzve az izraeli Juval Raphaelt (357 pont) és az észt Tommy Casht (356 pont).

Johannes Pietsch elérzékenyülve mondta, hogy "köszönöm Európa, szeretlek titeket", miután másodszor is előadta dalát.

Juval Raphael izraeli énekesnő a "New Day Will Rise" című dalát énekelte és 357 ponttal a második helyen végzett a közönségszavazáson. A 24 éves művész túlélte a Hamász iszlamista mozgalom által október 7-én elkövetett terrortámadást.

Az énekesnő előadását többször megzavarták. Miközben a döntőben énekelt, három néző megpróbált átmászni a kordonokon, hogy feljusson a színpadra, egy stábtagot pedig festékkel dobtak meg. A biztonságiak megállították őket.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×