Infostart.hu
eur:
377.51
usd:
318.45
bux:
124389.48
2026. február 16. hétfő Julianna, Lilla
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök távozik a párizsi elnöki rezidenciáról, az Elysée-palotából 2024. december 7-én, miután megbeszélést folytatott Emmanuel Macron francia elnökkel és Donald Trump megválasztott amerikai elnökkel. Trump és Zelenszkij az öt éve tűzvész áldozatává vált Notre-Dame-székesegyház újranyitása alkalmából rendezett ünnepségre érkezett a francia fővárosba.
Nyitókép: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök távozik a párizsi elnöki rezidenciáról, az Elysée-palotából 2024. december 7-én. MTI/EPA/Mohamed Badra

Ukrajna ajánlatot tett Észak-Koreának, emberéletekről van szó

Az ázsiai diktatúrának mindössze "el kell intéznie" Moszkvánál, hogy adjanak vissza ukrán hadifoglyokat, máris mehetnek haza az észak-koreaiak.

Ukrajna kész átadni az észak-koreai katonákat Kim Dzsongün észak-koreai vezetőnek, amennyiben meg tudja szervezni kicserélésüket Oroszország fogságában lévő ukrán hadifoglyokra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az X-en.

"Az első elfogott észak-koreai katonák mellett kétségtelenül lesznek még többen. Mindössze idő kérdése, míg csapatainknak sikerül elfogniuk másokat is" - hangoztatta.

Zelenszkij szombaton két elfogott észak-koreai katonáról számolt be az oroszországi Kurszk régióban, ahová az ukrán csapatok tavaly nyáron hatoltak be.

Az ukrán elnök azt állította, hogy az orosz és észak-koreai csapatok súlyos veszteségeket szenvedtek.

Zelenszkij mindemellett felvetette, hogy más lehetőség is fennáll azon észak-koreai katonák számára, akik nem akarnak visszatérni. "Megkapják a lehetőséget azok, akik kifejezik azon szándékukat, hogy közelebb akarják hozni a békét a háborúról szóló igazság koreai nyelven történő terjesztésével" - tette hozzá részletek említése nélkül.

Címlapról ajánljuk
Hidasi Judit: a kétharmados többséggel jelentős haderőfejlesztésbe kezdhet a japán kormány

Hidasi Judit: a kétharmados többséggel jelentős haderőfejlesztésbe kezdhet a japán kormány

Japánban a gazdaság zsugorodásának megállításán kívül kritikus demográfiai folyamatokat is meg kell változtatnia az új miniszterelnöknek, Takaicsi Szanaénak. Mint az InfoRádió Aréna című műsorában Hidasi Judit japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája elmondta, az is kérdés, mit üzen, hogy Donald Trump amerikai elnök előbb találkozik a japán vezetővel, mint hogy Kínába utazna.

Orbán Viktor: olyan frakciónk lesz, amely képes az egész nemzetet képviselni – itt a Fidesz országos listája

Tudjuk, kik vagyunk mi és kik az ellenfeleink. Azt is tudjuk, hogy aláírtak egy titkos paktumot a Müncheni Biztonsági Konferencián, ennek a tartalmát is ismerjük – mondta a Fidesz országos listájának bemutatóján a miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×