Tokióban mintegy 300 önkéntessel evakuációs gyakorlatot tartottak – írja a Reuters. A résztvevőknek a lehető leggyorsabban kellett eljutniuk a metrómegállókhoz és más föld alatti óvóhelyekhez azt szimulálva, mintha egy észak-koreai rakétatámadás történt volna.
A japán kormány számításai szerint
ha Észak-Korea kilő egy rakétát, akkor az 10 perc alatt éri el az országot, és a kilövés után 3 perccel tudnák kiadni az első riasztást.
A gyakorlatot a Tokyo Dome baseballstadionnál tartották, ahol többen – a rendőrökkel is összetűzésbe kerülve – pánikkeltésnek nevezték a gyakorlatot és tiltakoztak ellene. A gyakorlat egyik résztvevője úgy nyilatkozott, szerinte nem kell rakétatámadásól tartani, azonban ha mégis bekövetkezne, ez a szimuláció nem gazán segítene sokat az embereken.
Missile launch missile launch! Evacuation drill against missiles held in Tokyo subway. Details coming up on @ChannelNewsAsia pic.twitter.com/iDhJBzlhnR
— michiyo ishida (@MichiyoCNA) 2018. január 22.
Japán a Dél-Koreában tartózkodó 60 ezer állampolgárának kimenekítésére is gondol, a terv szerint Dél-Korea déli részére szállítanák őket, majd amerikai és japán hadihajókkal végül Kjúsú szigetén kötnének ki.
#Communist #Totalitarian #NorthKorea Global #Threat - #Japan conduct #simulation drill in event of North Korea #missile attack - dozens to be held nationwide in Japan @willripleyCNN -- #日本 #東京- #北朝鮮 - 避難シミュレーションテスト - 北朝鮮 ミサイル 東京 pic.twitter.com/C9MO8xVKuJ
— AlliesUnited (@AlliesUnitedV) 2018. január 22.
A japán kormány december közepén jóváhagyta az Aegis Ashore nevű amerikai rakétavédelmi rendszer földi egységeinek telepítését. A szigetország a fokozódó észak-koreai fenyegetésre válaszul döntött az újabb rendszer telepítése mellett.