Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 8. szombat László

Több halálos áldozata van az Ukrajnát sújtó téli ítéletidőnek

Az Ukrajna keleti és déli részében szélsőségesre fordult téli időjárás következtében heten megfagytak, 34 személyt pedig fagyási sérülésekkel és kihűléses tünetekkel kezelnek Donyeck megyében. Kijevben egy hajléktalan vált a tél áldozatává.

A Donyeck megyei közegészségügyi hatóság péntek esti jelentése szerint a 34 fagyási sérüléseket szenvedett vagy kihűlt beteget a régió 12 városának és járásának egészségügyi intézményeiben kezelik.

Kritikus helyzet alakult ki a havazás által megbénított dél-ukrajnai Odesszában is, ahol a helyi Riak tévécsatorna közlése szerint kihűlés miatt hat személyt szállítottak kórházba, közülük ketten fagyási sérüléseket szenvedtek. Tetjana Fidirko alpolgármester elmondta, a mentést nehezíti, hogy a város utcáinak nagy része járhatatlan a hóakadályok miatt, a mentőknek sokszor gyalogosan kell eljutniuk a betegekhez. Ráadásul a mostoha időjárás miatt 25 százalékkal megnőtt a riasztások napi száma.

Hírügynökségi jelentések szerint az odesszai üzletekben fogytán vannak az élelmiszerek, mert nem tudják pótolni a készleteket a járhatatlan utak miatt.

A Szegodnya című ukrán napilap interneten olvasható szombati száma a dél- és kelet-ukrajnai hóhelyzetről szóló összeállításában arról számolt be, hogy a Herszont Nyikolajevvel összekötő, behavazott országúton elakadt autóbuszban szívrohamot kapott és meghalt egy nyugdíjas nő, mert a mentők nem tudtak eljutni a járműhöz.

Címlapról ajánljuk
Aszódi Attila: akár még hónapokig is elhúzódhat a paksi helyzet

Aszódi Attila: akár még hónapokig is elhúzódhat a paksi helyzet

A 2018-as nagy szárazság tapasztalatai alapján a Paksi Atomerőművet a teljes kikapcsolás közelébe sodró helyzet még akár három hónapig fennállhat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Aszódi Attila atomenergetikai szakértő, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja. Úgy fogalmazott: még ha nem is szólnak a szirénák, akkor is egy súlyos természeti katasztrófa közepén vagyunk.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×