Infostart.hu
eur:
364.46
usd:
311.28
bux:
133168.5
2026. április 28. kedd Valéria
Jens Bühler (balra) és Jörg Burzer (jobbra) a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár kétmilliomodik autójávalMercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.
Nyitókép: Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.

Mindent megváltoztat egy új gyár Magyarországon

A kecskeméti Mercedes-gyár az elmúlt évtizedben dinamikusan fejlődött, és ma már közel 5 ezer magyar család megélhetését biztosítja. Most fizikailag is elkészült a német autóipari óriás új üzeme.

Elkészült a német autóipari óriás új üzeme, ahol jövőre kezdik meg a prémium kategóriás járművek gyártását, ezzel pedig a Mercedes a legnagyobb járműgyártási kapacitással fog rendelkezni hazánkban – írta Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési ügynökség vezérigazgatója a Facebook-oldalán.

A kormánybiztos kiemelte: gyár az elmúlt évtizedben dinamikusan fejlődött, és ma már közel ötezer magyar család megélhetését biztosítja. A helyi szakértelem és a német mérnöki precizitás olyan párosítás, amely nemcsak a hazai iparban, hanem a Mercedes globális gyártási hálózatában is kiemelkedőnek számít, ezért nyerte el a kecskeméti üzem sorozatban öt alkalommal a legjobb Mercedes gyár címet.

Jens Bühler, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. igazgatója a Világgazdaságnak korábban az új modellekre és az elektromos autókra való átállásról is beszélt. Szerinte a folyamat olyan, mintha 100 kilométer per órás sebesség mellett cserélnének ki motort egy járműben: egy teljesen új szegmensbe, az úgynevezett core szegmensbe lépnek be a napi termelés fenntartása mellett.

Hogy ezzel az óriási kihívással éppen Kecskeméten kell szembenéznie a Mercedesnek, az nem véletlen. Az itteni gyár ugyanis az évek alatt rengeteget fejlődött. De hosszú út áll még előttük:

  • megduplázzák a termelési területet,
  • fokozatosan leválnak a fosszilis tüzelőanyagokról,
  • és stratégiai cél, hogy szén-dioxid-semleges újautó-flottát hozzanak létre.

A Mercedes-Benz újabb egymilliárd eurót, átszámítva mintegy 400 milliárd forintot fektet be Magyarországon a kecskeméti Mercedes-Benz gyár jövőjébe, ezzel háromezer új munkahelyet teremtve. A gigantikus beruházás Kecskemétet régiós szinten is megkerülhetetlenné teszi.

Címlapról ajánljuk
Aréna: az élvonalból az Élvonalba – tehetségeket keres a Nobel-díjas Krausz Ferenc

Aréna: az élvonalból az Élvonalba – tehetségeket keres a Nobel-díjas Krausz Ferenc

„A tudomány, a csúcskutatás és a tehetséggondozás ügye az nem egy kormány ügye, az az ország jövője. Nagy horderejű áttörések, amelyek a jövőben életünket befolyásolni tudják, azt jobbá tudják tenni, amelyre a jövő tudásalapú gazdasága épülhet, amelyre a nagy hozzáadott értékű technológiák, termékek fejlesztése épülhet, nem tudnak rövid távú, néhány éves finanszírozásból keletkezni” – mondta Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus, az Élvonal Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: nincs élő kapcsolatuk a jövendő kormánnyal, de adott esetben szívesen találkozna Magyar Péter jövendő miniszterelnökkel, mert mint fogalmazott, „a céljai és a mi céljaink százszázalékosan összecsengenek.”

Rogán Antal, Kövér László, Selmeczi Gabriella, Kubatov Gábor és még sokan mások: egy sor ismert fideszes nem lesz ott az új Országgyűlésben

Gulyás Gergely, aki a május 9-én megalakuló új Országgyűlésben a Fidesz-frakció vezetője lesz, közzétette a Fidesz-frakció névsorát. Orbán Viktor kormányfő, Kósa Lajos és Bánki Erik már korábban bejelentette, hogy nem veszi fel a mandátumát, mint ahogy a KDNP vezérkara, így Semjén Zsolt sem – de most kiderült, hogy még egy sor ismert név hiányozni fog a parlamenti padsorokból. Összeállítottuk a nagy hiányzók névsorát.
A külső erők újra húzni kezdték a forintot

A külső erők újra húzni kezdték a forintot

A vezető devizák árfolyamánál ingadozással indult a hét, miután az iráni-amerikai békemegállapodás kilátásai bizonytalanná váltak. A befektetők figyelme a héten több jegybanki kamatdöntő ülésre irányul. A piacok elsősorban azt várják, hogyan értékelik a döntéshozók a közel-keleti háború gazdasági hatásait, így délelőtt végül erősödni tudott az euró és a forint is az újabb tűzszüneti hírére. A forint szempontjából a legérdekesebb mozgatóerőt Magyar Péter leendő miniszterelnök bejelentései jelentik, legyen szó akár a gazdaságpolitika irányáról, akár a kormány összetételéről. A nap folyamán minimális mozgás volt az árfolyamokban, estére 364 környékére érkezett meg a forint az euróval szemben, a dollár-forint 311 körül járt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×