eur:
402.74
usd:
373.5
bux:
89086.68
2025. április 1. kedd Hugó
Nyitókép: Pixabay

Nagy összeolvadás a médiapiacon

Önálló globális szórakoztatóipari és médiavállalatban egyesül a WarnerMedia és a Discovery Inc., az új vállalat nevét csak a jövő héten hozzák nyilvánosságra.

A WarnerMedia a világ egyik legnagyobb médiavállalata, az AT&T amerikai telekommunikációs vállalat tulajdonában álló szórakoztatóipari- és médiakonglomerátum. A Silver Spring-i székhelyű Discovery világszerte vezető a valóságon alapuló szórakoztatásban, minőségi tartalmakkal elégíti ki a kíváncsiságot, szórakoztatja, tájékoztatja közönségét minden képernyőn és platformon.

A két vállalat közölte, hogy David Zaslav, a Discovery vezérigazgatója fogja vezetni az új céget, amely Hollywood egyik legerősebb stúdióját is magába foglalja, beleértve a Harry Potter- és Batman-franchise-okat, a CNN hírtévét, sportműsorokat, valamint a Discovery otthon és az életmód témáját feldolgozó, főző-, utazási, természeti és tudományos műsorait.

  • Az új vállalat 71 százaléka az AT&T részvényeseinek,
  • 29 százaléka pedig a Discovery befektetőinek tulajdonában lesz.

Együttesen mintegy 20 milliárd dollárt fordít tartalomgyártásra, többet annál a 17 milliárd dollárnál, amelyet a Netflix, a világ vezető streamingszolgáltatója költött idén erre a célra.

Az előrejelzések szerint az új vállalat jövőre mintegy 52 milliárd dollár bevételt ér el. A kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti korrigált nyeresége mintegy 14 milliárd dollárt tehet ki, a szinergiáknak köszönhetően pedig 3 milliárd dollárt tud megtakarítani a költségekből.

Az ügyletet várhatóan 2022 közepén zárják le, ez függ a Discovery részvényeseinek jóváhagyásától és a hatósági engedélyek megszerzésétől.

Az egyesülés hírére a Discovery részvényei New Yorkban a tőzsdenyitás előtti kereskedésben 16 százalékkal, az AT&T részvényei pedig 4 százalékkal emelkedtek. Nyitás után két órával az AT&T 1,74 százalékos pluszban, 32,80 dolláron, a Discovery viszont 1,80 százalékos mínuszban 35,01 dolláron forgott.

Az AT&T által 2018-ban felvásárolt WarnerMedia - akkori nevén Time Warner - filmeket gyárt, tv-csatornákat, kiadókat üzemeltet, internetes és telekommunikációs szolgáltatásokat nyújt. Leányvállalatai közé tartozik például az HBO, a New Line Cinema, a Time Inc., a Warner Bros. Entertainment, a CNN, a Cartoon Network, a Turner Broadcasting System és a DC Comics.

A Discovery 220 országban és területen, közel 50 nyelven szolgálja ki nézőit, az általa működtetett csatornák közé tartozik például a Discovery Channel, a HGTV, a Food Network, a TLC, a Travel Channel, az Animal Planet, Európában pedig az Eurosport is.

Az AT&T közölte, hogy a médiavagyonának adómentes leválasztásából keletkező 43 milliárd dolláros bevételt több mint 160 milliárd dolláros adósságállományának törlesztésére fogja fordítani.

Elemzők szerint az új vállalat létrehozás annak felismerését tükrözi, hogy a tévénézők a streamingszolgáltatás irányába fordultak el. A vezető pozíció megőrzéséhez és ahhoz, hogy fel tudják venni a versenyt az olyan riválisokkal, mint a Netflix és a Walt Disney, nagyobb méretre, a tőkéhez való hozzáférésre és kiváló minőségű tartalmak széles skálájára van szükség.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Milyen titkok derültek ki az elmúlt napokban a The New York Timesból? Miért nem jó az európai vezetők stratégiája az Egyesült Államokkal és Donald Trumppal kapcsolatban? Mi az USA érdeke Oroszország kapcsán? Miért támogatják a britek ilyen erőteljesen az ukránokat? Ezekről a kérdésekről is beszélt Demkó Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Száj- és körömfájás: az állatorvos szerint a vakcinázott és a betegségen áteső állatok is időzített bombák

Csak akkor érhető el a teljes mentesség, ha már nem lesz egyetlenegy beteg vagy vakcinázott állat sem az országban – mondta az InfoRádióban Csivincsik Ágnes. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tudományos főmunkatársa hozzátette: ma már nem olyan jó a szarvasmarhák ellenálló képessége, mint a hetvenes években, az újszülöttek pedig még érzékenyebbek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Kijött elefántcsonttornyából az Európai Bizottság, az emberek pedig ráébresztették a valóságra

Kijött elefántcsonttornyából az Európai Bizottság, az emberek pedig ráébresztették a valóságra

Elsőre nehéz volt komolyan venni, hogy az Európai Bizottság véletlenszerűen kiválasztott európai állampolgárokkal akar konzultálni a 2028 utáni uniós költségvetésről. Aztán kiderült: a laikusnak tűnő résztvevők meglepően gyorsan megértették, hol ér véget Brüsszel hatásköre, és hol kezdődik a tagállamoké. A brüsszeli háromnapos eseményen elhangzó javaslatokat nemcsak meghallgatták, de dokumentálták is a Bizottság munkatársai, és ígéretük szerint ezek vissza is köszönhetnek a végső, 2028-2034-es közös költségvetésről szóló javaslatban. A résztvevők egy része nem EU-rajongóként érkezett, inkább azért, mert úgy érezte: eddig nem volt esélye beleszólni a döntéshozatalba, pedig nagyon is szeretett volna.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×