eur:
411.36
usd:
395.16
bux:
0
2024. december 27. péntek János
A legnagyobb japán autógyártó, a Toyota egyik hibrid személyautójának emblémája a vállalat egyik tokiói szalonjában 2015. október 21-én. A Toyota ezen a napon bejelentette, hogy világszerte 6,5 millió autót hív vissza a vezetőülés melletti elektromos ablakemelő panel működésének ellenőrzésére. A visszahívás a 2005 decembere és 2010 decembere között gyártott Yaris, Corolla, Camry, RAV4, Highlander, Tundra, Sequoia és Scion xB modelleket érinti.
Nyitókép: MTI/EPA/Franck Robichon

Hatalmas nyereséget könyvelhet el a Toyota

A japán járműgyártó adózott eredménye – a március végével záródott pénzügyi évben – 10,3 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál.

A legnagyobb japán autógyártó szerdán arról is jelentett, hogy a működési nyeresége ugyanakkor 8,4 százalékkal, 2200 milliárd jenre (20,2 milliárd dollárra) csökkent, a bevétele 8,9 százalékkal, 27 ezer 200 milliárd jenre esett.

A cég azzal számol, hogy az áprilissal kezdődött pénzügyi évben a működési nyeresége 13,8 százalékkal, 2500 milliárd jenre emelkedik, ami elmarad a szakértők által várt 2650 milliárd jentől. A járműgyártó előrejelzése szerint a bevétele 30 ezer milliárd jen lesz, 10,2 százalékkal nagyobb az előző évinél.

A Toyota Motor, amelynek a Daihatsu Motor és a Hino Motors is a tagja, az elmúlt pénzügyi évben

9 millió 530 ezer járművet értékesített globálisan, amivel világelső lett, öt év után sikerült leköröznie a német VW céget.

A japán cég az idei évre 10,55 millió jármű eladását tervezi, 6,4 százalékkal többet az előző évinél.

Más térségekhez képest a Toyota eladásai Európában estek vissza a legkevésbé, 960 ezer járművet értékesített, 8,5 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbinál.

A Toyota szerdai beszámolója szerint a március végével záródott pénzügyi negyedik negyedévben a működési nyeresége 92 százalékkal, 689,8 milliárd jenre (6,3 milliárd dollár) ugrott az egy évvel korábbi 369,9 milliárd jenről.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×