Infostart.hu
eur:
379.38
usd:
319.52
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Pixabay

Kihirdették a Magyar Bor Nagydíjat elnyerő pincészetek listáját

Fehér bor kategóriában a pannonhalmi Cseri Pincészet 2019-es Septimus Rajnai Rizlingje, a vörös borok közül pedig a villányi Günzer Tamás Pincészet 2019-es GT 50 Cuvée-je nyerték el a Magyar Borszakírók Köre (MBK) által odaítélt, 2022-es Magyar Bor Nagydíjat.

A Magyar Borszakírók Köre 2022-ben hetedik alkalommal értékelte a magyar termelők által az elmúlt öt évjáratban készített száraz és félszáraz borokat - közölte a szakmai szervezet. Az MBK tagjai az általuk az elmúlt évben kóstolt borokból állították össze a legjobbaknak ítélt fehér és vörös borok Super 12 listáit, majd a tizenkettes listákra felkerültek közül egy vakkóstolón kiválasztottak egyet-egyet a Magyar Bor Nagydíj 2022 nyerteseiként.

A verseny történetében első alkalommal kerül a díj Pannonhalmára, ugyanakkor Villány már a negyedik elismerést gyűjti be, sőt Günzer Tamás az első bortermelő a díj történetében, aki duplázni tudott és tavalyi sikere után idén is ő adja a nagydíjas magyar vörösbort.

A 2022-es Super 12 listákon ezúttal összesen tíz magyar borvidék képviselteti magát: a legtöbb borral Tokaj és Szekszárd (4-4), majd Villány, Eger és Pécs (3-3). A borok között 15 a fajtabor és 9 a házasítás. A teljes lista (ábécésorrendben):

Fehér Super 12

  • BALASSA PINCE Tokaji Furmint 2019 Szent Tamás (Tokaj)
  • BARTA PINCE KVG Furmint-Hárslevelű 2021 (Tokaj)
  • CSERI PINCÉSZET Septimus Rajnai Rizling 2019 (Pannonhalma)
  • FIGULA Köves 2020 (Balatonfüred-Csopak)
  • HOLDVÖLGY Meditation Király Furmint 2018 (Tokaj)
  • KŐSZIKLÁS BORÁSZAT Juhfark 2021 (Neszmély)
  • PAJZOS TOKAJ Furmint Selection 2019 (Tokaj)
  • PÁLFFY GYULA Fekete-hegy Olaszrizling 2020 (Balatonfelvidék)
  • PLANINA BORHÁZ Fehér Kadarka 2021 (Pécs)
  • ST. ANDREA Mária 2019 (Eger)
  • SZABÓ ZOLTÁN Rajnai Rizling 2021 (Pécs)
  • VILLA SANDAHL Oh Deer Rajnai Rizling 2018 (Badacsony)

Vörös Super 12

  • A. GERE Fekete Járdovány 2019 (Villány)
  • ALMAGYAR ÉRSEKI SZŐLŐBIRTOK Kadarka Superior 2020 (Eger)
  • ESZTERBAUER Grand 2017 (Szekszárd)
  • GÜNZER TAMÁS GT 50 2019 (Villány)
  • PANNONHALMI APÁTSÁGI PINCÉSZET Infusio 2019 (Pannonhalma)
  • PÉCSI EGYETEMI BORBIRTOK Summa Merlot 2020 (Pécs)
  • SEBESTYÉN Iván Bikavér 2019 (Szekszárd)
  • ST ANDREA Agapé Nagy-Eged-hegy Grand Superior Bikavér 2017 (Eger)
  • TAKLER Szenta-hegyi Cabernet Franc 2018 (Szekszárd)
  • VESZTERGOMBI Alpha 2017 (Szekszárd)
  • VON BEÖTHY PINCE Kékfrankos Várkút-dűlő Válogatás 2018 (Badacsony)
  • VYLYAN Mandulás Cabernet Franc 2017 (Villány)

A Magyar Borszakírók Köre tavaly elhunyt alapító ügyvivő elnöke, Kosárka József tiszteletére egy különdíjat alapított, amelyet ezentúl minden évben az a pincészet nyerhet el, amelynek legtöbb különböző borát jelölik a tagok a Super 12 választáson, azaz a legszélesebb borválasztékot képviseli a kiemelkedő magyar borok versenyében.

A Magyar Borszakírók Köre Kosárka József Emlékdíjának 2022. évi nyertese az egri Thummerer Pincészet, amely korábban egy alkalommal volt nagydíjas, háromszor került be a Super 12-be és idén öt különböző borát is jelölték a tagok.

A díjak (trófeák és oklevelek) ünnepélyes átadására 2023 tavaszán kerül sor a Pécsi Borozó gasztronómiai és bormagazin szervezésében Pécsett.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×