Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Akár az Ön mobiltelefonját is felhasználhatják bűnelkövetésre!

A közeljövőben már a fejlettebb mobiltelefonok is a számítógépes bűnözők célpontjává válhatnak, mondta az InfoRádió által megkeresett számítástechnikai szakértő. Nemes Dániel szerint könnyen előfordulhat, hogy csak a hónap végi számlából derül ki, hogy akár több ezer szöveges, vagy multimédiás üzenetet küldtek a készülékről.

Nemes Dániel számítástechnikai szakértő szerint ma már egy modernebb mobiltelefon is komplett számítógépnek minősül. Így egy-két éven belül megjelenhetnek a mobiltelefonokat támadó bűnözői hálózatok - vélekedett a szakember.

A számítógépes spamekhez, azaz kéretlen üzenetekhez már hozzászoktunk, ugyanakkor ez a gyakorlat sms-ben, mms-ben még nem jellemző.

Ennek egyik oka az, hogy mivel kevés a mobilszolgáltató, azok könnyebben tudnak védekezni mint az internetes szolgáltatók - jelentette ki Nemes Dániel.

A számítástechnikai szakértő szerint ha valaki átveszi a mobiltelefonok felett az irányítást, akkor azokat kis számítógépekként használhatják sms-ek, mms-ek küldésére.

"A telefonokban ott vannak a telefonszámok, az utolsó hívások listája, így akár a teljes kapcsolati hálót is fel lehet térképezni" - mondta Nemes Dániel az InfoRádióban.

A szakember arra is figyelmeztet, hogy mindezt ráadásul a felhasználó költségére teszik meg, aki így csak a hónap végi számla kézbevételekor értesül arról, hogy 5-10 ezer forintot is elköltöttek az ő kontójára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×