Infostart.hu
eur:
356.33
usd:
313.86
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Nyitókép: police.hu

Maszek nyomkövető vezette nyomra a budapesti rendőröket

Magyarországra hozták a külföldről lopott autót, a BRFK rendőrei elkapták a feltételezett tolvajokat.

A szlovákiai Párkányból loptak el egy piros Toyota gépkocsit még augusztus 26-án hajnalban. A kocsi tulajdonosa egy elkeseredett Facebook-bejegyzésben kérte ismerősei segítségét a jármű megtalálásához. Végül az segített, hogy a lopott autóban lévő GPS-jeladó azt mutatta, hogy a kocsi szeptember 5-én 1 óra körül egy XVII. kerületi kereszteződésben van – írja a police.hu.

Mikor a budapesti járőrök a helyszínre értek, egy lakóház pincegarázsának résnyire nyitva hagyott ajtaján keresztül meglátták az autót, amelynek műszerfalát már megbontották. A ház udvarán négy ember beszélgetett, őket a rendőrök előállították, közülük a 22 éves K. Gergelyt lopás bűntette miatt gyanúsítottként hallgatták ki, őrizetbe vették, és kezdeményezték a letartóztatását.

A nyomozók látókörébe került egy, a bűncselekményben részt vevő másik férfi, az 50 éves S. Csaba. Őt a rendőrök még aznap elfogták Budaörsön. Őt is lopás bűntette miatt hallgatták ki, őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Rákapcsolt a dollár, a forintot is elérte a hatás

Rákapcsolt a dollár, a forintot is elérte a hatás

Szinte minden a forint ellen szól: egyszerre dolgoznak az erősödés ellen az amerikai Fed kamatemelésére, és a hazai jegybank kamatcsökkentésére vonatkozó várakozások. Kérdés, hogy a tegnapi gyengülés után mindennek ellenére tud-e korrigálni az árfolyam. A nap közbeni események alapján ez a korrekció egyelőre felemás, a délelőtti forinterősödést egy estére begyorsuló, délutáni gyengülés váltotta. A dollár közben közel másfél éves csúcsra erősödött az euróhoz képest.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×