Infostart.hu
eur:
378.86
usd:
317.95
bux:
129342.79
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
airgun and pellet
Nyitókép: adgafoto/Getty Images

Rálőtt a szomszédasszonyra, mert az a kutyája miatt rendszeresen vegzálta

A Kunszentmiklósi Járási Ügyészség súlyos testi sértés miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki légpuskával rálőtt a szomszédasszonyára, csak mert rendszeresen szóvá tette a kutyája utcára szökdösését.

A vád szerint a Bács-Kiskun vármegyei községben élő idős férfi – az ügy vádlottja – hosszabb ideje haragos viszonyban volt a szomszédasszonyával, aki rendszeresen szóvá tette a férfi kutyájának utcára szökését. Így történt a vádbeli napon, 2023. április 18-án is, amikor az asszony hazazavarta az ebet. A vádlott koradélután észrevette a saját portája előtt gyomláló sértettet és légpuskával kétszer rálőtt a tőle mintegy 30 méterre kapáló nőre.

A légpuskából kilőtt egyik lövedék a sértett bal alkarjába fúródott, a másik lövedék nem ért célt.

– olvasható a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség sajtóközleményében.

A lövés következtében a sértett nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett, a lövedéket műtéti úton kellett eltávolítani.

Az ügyészség a férfit súlyos testi sértés bűntettével vádolja és ezért vele szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását, továbbá a légpuska elkobzását indítványozza. Ügyében a Kunszentmiklósi Járásbíróság fog dönteni.

Címlapról ajánljuk

„Össztűz” – Robert Fico nem akármivel fenyegeti Brüsszelt

Az elektromos energia árának csökkentését tartja az egyik legfontosabb európai uniós feladatnak Ausztria, Szlovákia és Csehország miniszterelnöke. A három ország kormányfője a slavkovi formátum találkozóján közös nyilatkozatot fogadott el, amelyben rögzítették álláspontjukat a csütörtöki, február 12-i rendkívüli uniós csúcs előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×