Infostart.hu
eur:
353.96
usd:
310.55
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
COVID-19 PCR test in doctor hand in clinic, coronavirus swab collection kit on medical forms and vaccine background. Concept of corona virus testing, vaccination and immunization during pandemic. (Fake barcode)
Nyitókép: scaliger/Getty Images

Súlyos árat fizethet az orvos a hamis Covid-teszteredményekért

A három zsaroló is felel, akik az orvost tavaly megkeresték.

Minősített zsarolás, minősített vesztegetés és minősített vesztegetés elfogadása miatt vádat emelt a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség négy ember ellen: három ember megzsarolt egy háziorvost, aki hamis koronavírus antigén teszteredményeket állított ki számukra - közölte a főügyészség.

A vádirat szerint tavaly májusban egy férfi tizenegy ember negatív koronavírus antigén teszteredmény kiállítást kérte a háziorvostól, tesztelés nélkül. Az orvos kiállította a dokumentumokat, amelyekért fejenként ötezer forintot kért.

A megrendelő azonban nem fizette ki az összeget, arra hivatkozott, hogy akkor fogja átadni a pénzt, ha azt ő is megkapja az érintett emberek ausztriai munkáltatójától.

Három nappal később a férfi az élettársának szülei társaságában felkereste a háziorvost, mert felháborodott azon, hogy

többen is koronavírussal fertőződtek meg azok közül, akik megkapták a negatív teszteredményt.

A találkozó során a három ember vállalta, hogy személyenként ötszázezer forintért "lecsillapítják" a koronavírusos embereket, azonban, ha nem kapják meg a pénzt, feljelentik az orvost.

Az orvos ötszázezer forintot és további tízezer forint benzinköltséget átadott a követelőknek, a maradék összeg átadását másnapra ígérte.

A fennmaradó pénz átadása helyett azonban az orvos - a felesége javaslatára - értesítette a rendőrséget.

A háziorvos szabadlábon védekezik, a többi elkövető letartóztatásban van.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Új szövetséges talált magának Irán? Új ország követelheti a szorosok adóztatását, ezt az egész világ megérezheti

Új szövetséges talált magának Irán? Új ország követelheti a szorosok adóztatását, ezt az egész világ megérezheti

Omán arról tájékoztatta az európai döntéshozókat, hogy a Hormuzi-szorosban már nem állítható vissza a háború előtti állapot, és az áthaladó hajóknak a jövőben díjat kellhet fizetniük – értesültek az ügyet jól ismerő források. Bár az ománi vezetés hangsúlyozta, hogy továbbra is tiszteletben tartja a nemzetközi tengerjogot, hozzátette, hogy a szoros környezetvédelmi, kárelhárítási és hajózást támogató szolgáltatásaiért díjat számíthatnak fel. Az egyelőre kérdéses, hogy ezek a fizetési kötelezettségek kötelező érvényűek lennének-e - írta meg a Bloomberg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×