Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
309.16
bux:
129728.5
2026. május 22. péntek Júlia, Rita
flashers of a police car
Nyitókép: Oleksandr Filon/Getty Images

Tizennyolc éves fiatal rabolt ki egy embert

Csendháborítás helyszínére riasztott járőrök fogták el a 20 perccel azelőtti rablás egyik tettesét. Fiatalkorú társa ellen elfogatóparancsot adtak ki az érdi rendőrök.

Az angyalföldi Béke térhez kértek hangoskodó, kiabáló fiatalok miatt rendőrt 2021. december 20-án késő este. A járőr láttán két fiatalember szaporázni kezdte lépteit, miközben a rádióforgalmazásban egy megvert férfi miatt indultak egyenruhások egy közeli gyorsétteremhez. A menekülni próbáló két fiatalt elfogták, egyikük nadrágzsebéből egy mobiltelefon és egy pénztárca kandikált ki. A brifkóban lévő iratoknak, bankkártyáknak köze nem volt a nadrágzseb tulajdonosához, annál inkább a nem messze megvert és kirabolt áldozathoz – olvasható a police.hu-n. A láthatóan ittas fiatalt bilincselve elfogták, a társaságában lévő barátját elszámoltatták, de mint kiderült, nem vett részt az erőszakos támadásban.

A 18. életévét nyáron betöltött, állandó lakóhellyel nem rendelkező, sokszor az utcán éjszakázó, alkalmi munkákból élő fiatalember beismerte a rablást: alkalmi ismerősével nekiestek a férfinak, akivel előtte együtt ittak, megrugdosták, letépték a táskáját, kiürítették zsebeit, majd sorsára hagyva elmenekültek. Megnevezte csellengő társát is, akivel a támadás után elváltak útjaik. A 16 éves Ballai Bencéről kiderült, korábban megszökött egy hajósi gyermekotthonból, állandó tartózkodási helye nincs, elfogatóparancsot adtak ki ellene.

A 18 éves fiatalember ellen – őrizetbe vétele mellett – rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást az Érd Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya, egyben kezdeményezték letartóztatását. A rendőrség kéri, hogy aki információval rendelkezik a körözött fiatal tartózkodási helyével kapcsolatban, hívja a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központját a 06-1-236-2863 telefonszámot, vagy tegyen bejelentést a 112 segélyhívón. A Ballai Bencéről készült kép a rendőrség oldalán megtekinthető.

Címlapról ajánljuk
Mi lesz a Margitszigeti Színházzal? – Bán Teodóra az Arénában

Mi lesz a Margitszigeti Színházzal? – Bán Teodóra az Arénában

A Margitszigeti Színház idén is változatos műsorral várja a nézőket a nyári szezonban. Mint az InfoRádió Aréna című műsorában Bán Teodóra ügyvezető igazgató elmondta, a közös állami-önkormányzati vezetés ennek az intézménynek megfelelő, de még azoknak is, akik kizárólag fővárosi fenntartásban működnek.

Üzemi baleset Tiszaújvárosban – kétgyermekes családapa halt meg

Eloltották a robbanás utáni tüzet a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy kétgyermekes családapa halt meg, ketten súlyosan, heten könnyen megsérültek. Veszélyes anyag nem került a levegőbe – hangzott el a helyszíni sajtótájékoztatón. Kapitány István miniszter szerint a balesetnek nincs kihatása az ország üzemanyagellátására, Hernádi Zsolt Mol-vezér szerint a műanyaggyártás sincs veszélyben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×