Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Nyitókép: Police.hu

Letartóztatásban a 40 migráns szállításával gyanúsított szerb férfi

Az illegális határátlépők közül az út során többen elájultak.

A megalapozott gyanú szerint a szerb férfi 2021. december 17-én hajnalban érkezett a déli országhatárhoz, hogy egy előre egyeztetett helyen felvegye a szerb–magyar határt előzőleg illegálisan átlépő embereket, és őket a határátlépéshez szükséges okmányok nélkül, a Nyugat-Európába történő továbbjutásukat segítve, Ausztriába szállítsa – áll a Veszprém megyei Főügyészség sajtóközelményében.

A gyanúsított a gépkocsijába 19 magát pakisztáninak, 20 afgánnak és egy indiainak valló migránst vett fel, akiket a Devecsernél történt igazoltatásukig, mintegy három órán keresztül a szűk rakterű járműben összezsúfolva, megfelelő szellőzés és víz nélkül szállított. Az illegális határátlépők közül az út során többen elájultak, szomjukat pedig a gépkocsi fémszerkezetére lecsapódott párából próbálták oltani, miközben a gyanúsítottal nem tudtak kommunikálni, mert a vezetőfülke és raktér közötti plexiablak el volt sötétítve.

A csempészett személy sanyargatásával elkövetett embercsempészés bűntette miatt kihallgatott gyanúsított letartóztatását a nyomozási bíró egy hónapra elrendelte, a végzés végleges.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 20. 19:10
2025. december 20. 13:24
×
×
×
×