Részletes vallomást tett a Fenyő-gyilkosság ügyében Gyárfás Tamás – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Bánáti János, az egykori médiavállalkozó ügyvédje. A védő ennél többet nem árult el, de a lap úgy tudja, Gyárfás tagadta a terhére rótt bűncselekményt.
Kovács Lajos nyomozó az ATV Startban beszélt arról, hogy már évekkel korábban felmerült benne a most őrizetbe vett Gyárfás neve, el is ment egy magas rangú ügyészhez, akinek javasolta az őrizetbe vételt, de amíg nem volt meg az elkövető, nem vehették őrizetbe. A döglött ügyek osztályának egykori vezetője korábban név nélkül utalt már a lehetséges felbujtóra, most elsimerte, Gyárfásra gondolt.
Kovács szerint nehéz megmondani, miért most történt Gyárfás őrizetbe vétele, de szerinte várható volt, hogy ez előbb-utóbb bekövetkezik. Az áttörés pillanata véleménye szerint Jozef Rohác őrizetbe vétele volt Prágában közel tíz évvel ezelőtt. „Rá 3-4 évre került képbe, nagyrészt az őellene folyó nyomozás után Portik Tamás, aki 2012-ben őrizetbe került, azóta bent van” - fogalmazott Kovács. Szerinte azóta folyamatosan bizonyíthatóvá válnak azok az ügyek, amik 90-es években történtek, ezért gondolja, hogy a Fenyő-gyilkosság esetében is el kellett jönnie ennek a pontnak előbb-utóbb.
A korabeli nyomozással kapcsolatban azt mondta, először Fenyő környezetéből kellett kikeresni azokat a személyeket, akiknek érdekében állhatott a médiacézár meggyilkolása, ami nem volt egyszerű, mert közutálatnak örvendett az áldozat. Mindvégig ódzkodott attól, hogy Gyárfás Tamást nevén nevezze, de ő volt az, akire a legtöbb gyanús körülmény utalt.
Kovács Lajos elmondta: az ügynek egy bizonyos pontján elment egy magas rangú ügyészhez, és elvitte neki a Fenyő-gyilkosság aktáit, majd azt javasolta, hogy vegyék őrizetbe Gyárfást, mert a kihallgatásán sok mindenre fény derülhetne. Az ügyész azt mondta, ne tegyék, mert amíg nincs meg az elkövető, addig ez az ügy nem teljes.
"Nyugdíjba vonulásomig, 2006-ig azonban nem került kézre Jozef Rohác, akiről tudtuk, hogy ő a végrehajtó, csak nyoma veszett" - mondta a Magyar Időknek Kovács Lajos, akiről a lap szerint közismert, hogy irodája falán ott volt Gyárfás fotója, ezzel üzent a médiavállalkozónak.