Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
111046.97
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Sósavszállító kamiont ért baleset - nem hagyhatják el otthonukat a lakók

Ötven ember nem hagyhatja el otthonát Dormándon, miután hétfőn reggel a 31-es úton beszakadt a vízelvezető csatorna egy sósavat szállító kamion alatt - tájékoztatott honlapján a Heves Megyei Katasztrófavédelemi Igazgatóság.

A sósav átfejtésének idejére lezárták a főút érintett szakaszát, és ötvenméteres körzetben biztonsági zónát jelöltek ki. A környéken élő körülbelül ötven ember számára elzárkóztatást rendeltek el, ami azt jelenti, hogy az átfejtés ideje alatt nem hagyhatják el lakásukat, az épületek ajtóit, ablakait pedig be kell zárniuk.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×